Zabıta Ekiplerinden Ramazan Denetimleri | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Zabıta Ekiplerinden Ramazan Denetimleri

Sandıklı Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan Ayı’nda vatandaşların hijyen şartları çerçevesinde ve huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini arttırdı. Zabıta Ekiplerinden Ramazan Denetimleri
Bu haber 282 kere okunmuş. 24 Mayıs 2018 Perşembe - 16:09


 Özellikle Ramazan Ayı gelmesi ile birlikte Ramazan pidesi ve kasaplardaki etleri inceleyen Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler belirli periyotlar ile bu işlemi gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirttiler.

Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak hijyen koşulları, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler yapıyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerde uyarılarda bulunuluyor. Kural ihlali yapan iş yerlerine önce uyarı cezası ardından yapılan kontrollerde aynı hata tekrarlanıp uyarı dikkate alınmamışsa bu kez cezai işlem uygulanıyor.

Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Başkan Mustafa Çöl; “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Esnafımız da yapılan denetimler sonrası eksikliklerini gideriyor. Eksikliği olmayan esnaflarımıza ise gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign