Yüksek Okul Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Yüksek Okul Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu Sosyal Hizmet bölümü kulüp öğrencileri tarafından Çiğiltepe İlkokulunda yenileme kampanyası başlatıldı. Yüksek Okul Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi
Bu haber 215 kere okunmuş. 31 Ekim 2018 Çarşamba - 16:12


Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu öğrencisi kulüp başkanı Ecem Karakeçili tarafından başlatılan kampanyaya büyük ilgi görerek  arkadaşları ve öğretim görevlilerinden de destek geldi. Sandıklı ilçesine bağlı Çiğiltepe ilkokulu için harekete geçen Yüksek okul öğrenci ve öğretim görevlileri okulun perde, anasınıfı masaları, kitap, defter, kalem, silgi, halı ve minik öğrenciler için oyuncak hediye ettiler. 

Geçen yıl Çiğiltepe İlkokulu’na gittiğini belirten Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu Sosyal Hizmetler bölümü öğrencisi kulüp başkanı Ecem Karakeçili okulun birçok ihtiyacı olduğunu fark ettiğini belirtti.

Okul için harekete geçme kararı aldığını ve okul yönetimi ile öğrencilerden de bu desteğe tam not geldiğini belirten Karakeçili; “ Çiğiltepe köyüne geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz bir gezi kapsamında ziyaret ettik. İlkokulun birçok ihtiyacı olduğuğu gördüm ve o yıl okul için bir şey yapamadım. Daha sonra bu yıl durumu arkadaşlarım ve okul yönetimimiz ile paylaştık. Sağolsunlar okul yönetimiz ve öğrenci arkadaşlarım duruma duyarsız kalmadı. Sosyal Hizmet kulübü danışmanımız Hamdi Korkman hocamız bize öncü oldu. Bu kapsamda elimizden geldiği ölçüde ilkokulumuza destek yapmaya çalıştık. Öğrencilerin mutluluğu bizleri de son derece mutlu etti. Sosyal Hizmet kulübü olarak bu tür kampanyalara her zaman destek vereceğiz ve çalışmalarımız ilçenin diğer okullarında da devam edecek” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign