Yoğun Kar Nedeniyle Ulaşım Aksamalı Devam Etti | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Yoğun Kar Nedeniyle Ulaşım Aksamalı Devam Etti

İlçemizde geçtiğimiz gün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Antalya-Afyonkarahisar karayolunda ulaşım aksamalı olarak devam ediyor. Yoğun Kar Nedeniyle Ulaşım Aksamalı Devam Etti
Bu haber 178 kere okunmuş. 27 Aralık 2018 Perşembe - 10:06


Gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Sandıklı İlçesinde Trafik ekipleri tarafından Antalya – Afyonkarahisar karayolunda ağır tonajlı araçların zincirsiz geçişine izin verilmiyor.

Bölge trafik ekipleri tarafından durdurulan zincirsiz araçlar dinlenme tesislerine yönlendirilerek zincir taktıkdan sonra yollarına devam ediyor. 

Başağaç rampası ve Damlalı boğazında yer yer yoğun kar yağışı nedeni ile ulaşıma kapatılan yol karayolları ekipleri tarafından yapılan küreme ve tuzlama çalışması ile aksamalı olarak veriliyor. 
Diğer yandan zincir satıcıları da yollarda vatandaşlara yardım etmek adına yolda zincir satıyor. 
Antalya’dan  Afyonkarahisar’a pazarı için portakal götürdüğünü belirten kamyon soförü Vahit Taban; “Antalya’dan portakal sardım. Yollarımız çok geniş bir problem yok. Tabi Rabbimizin verdiği kar nedeniyle yolda kaldık. Çalışmalar hızla ilerliyor. 1-2 saattir yoldayız. Dinar kavşağından, Afyonkarahisar’a kadar yolda kar var. Yollar kapalı zincir takıyoruz” dedi.
Sandıklı İlçesinde kar nedeniyle 26 Aralık Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi. 
>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign