Yalnız Yaşayan Yaşlı Kadın Hastaneye Kaldırıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Yalnız Yaşayan Yaşlı Kadın Hastaneye Kaldırıldı

İlçemizde kapısını arkadan kilitleyen ve 1 haftadır kimseye açmayan yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı. Yalnız Yaşayan Yaşlı Kadın Hastaneye Kaldırıldı
Bu haber 237 kere okunmuş. 26 Kasım 2018 Pazartesi - 10:11


Çakır Mahallesi Nasuh Sokak 27 numarada yaşayan Ayşe Akıner (83) , 1 hafta boyunca kapısını kimseye açmayınca çilingir marifeti ile eve giren zabıta, polis ve sağlık ekipleri tarafından hastanaya kaldırıldı.

Sandıklı Belediyesi tarafından evde bakım hizmeti ile yemek hizmetinden yararlanan yaşlı kadın 1 hafta boyunca belediye görevlilerine kapıyı açamayınca belediye sosyal hizmet görevlisi tarafından zabıta ve polis ekiplerine haber verildi.

Yaşlı kadının evine gelen polis ve zabıta ekipleri evin arkadan kilitli olması nedeniyle içeriye giremedi. Çilingir marifeti ile içeriye giren görevliler içerde evin bir bölümünün yıkıldığını ve yaşlı kadının yatağından kalkamadığını fark etti.

Sağlık ekipleri tarafından bulunduğu yerden alınan yaşlı kadın sağlık kontrolü yapılmak üzere Sandıklı Devlet Hastanesine Kaldırıldı. Mahallede yalnız yaşayan ve kimsesi olmayan yaşlı kadına belediyenin baktığını belirten Çakır Mahallesi muhtarı Sefa Karabunar; “Mahallemizde yalnız yaşayan Ayşe Akıner ablamız 1 haftadır kapısını arkadan kilitlemiş, rahatsız olduğu için ambulansı çağırdık. Belediyemiz bakıyormuş. Çilingir yardımı ile polis ve zabıta eşliğinde kapıyı açtık. Ablamızı hastaneye gönderdik” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign