Vefaat Eden Arkadaşları Anısına Köy Okuluna Kütüphane ve Oyun Alanı Yaptılar | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Vefaat Eden Arkadaşları Anısına Köy Okuluna Kütüphane ve Oyun Alanı Yaptılar

İstanbul İstinye Üniversitesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında vefaat eden öğrenci arkadaşları için Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesine bağlı Çiğiltepe köyünde kütüphane ve oyun alanı oluşturdular. Vefaat Eden Arkadaşları Anısına Köy Okuluna Kütüphane ve Oyun Alanı Yaptılar
Bu haber 119 kere okunmuş. 28 Mayıs 2019 Salı - 16:55


İstanbul İstinye Üniversitesinden bir grup öğrenci geçen yıl kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Aysu Uyanık ve Aylin Koloğlu anısına sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çiğiltepe köyü İlköğretim Okulu’na kütüphane ve oyun alanı yaptılar.

Üniversiteden 21 öğrencinin katıldığı proje kapsamında köy okuluna öğrenciler temizlik malzemesi, kırtasiye malzemesi, kitap, oyuncak ve anasınıfı oyun malzemesi yardımında bulundu.

Çocuk gelişimi öğrencileri tarafından minik öğrencilere bahçede çeşitli oyunlar oynatılırken, okulun Güzel Sanatlar öğrencileri tarafından da oluşturulan kütüphanenin dış duvarlarına kitap ile ilgili görsel resimler yapıldı. 

Projeye katılan İstinye Üniversitesinden Piskoloji 2. Sınfı öğrencisi Melike Bağcı her yıl belirlenen okullara yardım kampanyası yaptıklarını belirterek; “Okulumuz öğrenci merkezi ve öğrenci kulupleri olarak, her yıl belirlediğimiz okullara yardım kampanyası düzenliyoruz. İşbirliği içersinde belirlenen köy okuluna temizlik malzemesi, kırtasiye malzemesi, kitap ve oyuncak gibi yardımlarda bulunuyoruz. Öğrenci arkadaşlarımız bu konuda çok duyarlı, her sene buna benzer çeşitli kampanyalar düzenliyoruz. Çocuklarımızın yüzündeki o tebessümü görmek bizim için herşeye değer” dedi.

Bu yıl proje kapsamında Afyonkarahisar, Sandıklı Çiğiltepe Köyü ilköğretim okulunu seçtiklerini belirten Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisi Melike Tutku Saral; “Çiğiltepe köy okulumuzu proje okulumuz olarak seçtik. 421 kilometre geldik okulumuzdan buraya. Geçen yıl vefaat eden  Aysu Uyanık arkadaşımız adına burada bir kütüphane ve oyun odası kurmayı proje haline getirdik. Ve biz bunu her sene düzenli olarak yapıyoruz. 421 kilometreyi bu çocukların yüzündeki gülümsemeyi görmek için geldik ve bu bizim için herşeye değer” dedi.

Çiğiltepe İlköğretim okulunun minik öğrencileri adına Sultan Manav ve Mehmet Enes Temiz, hediyeler için Üniversite öğrencilerine teşekkür ederek ; “Üniversiteli abilerimiz, ablalarımız,             

kitap ve oyuncaklar getirmişler bize hepsi birbirinden güzel, bizim yüzümüzü boyadılar, bizi eğlendirdiler bahçede hepsine çok teşekkür ederiz” dediler. 

Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında İstinye Üniversitesi öğrencilerinin okula büyük katkı sağladığını belirten Çiğiltepe İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Ali Şahin; “İstinye Üniversitesi okumuza büyük katkıda bulundular. Başta Öğretim Görevlisi Durmuş Gülmez olmak üzere İstinye Üniversitesine teşekkür ediyoruz. Okulumuz eksiklerini giderdiler. Okulumuza Kütüphane ve Oyun alanı kazandırmaya çalışıyoruz. Diğer eksikleri için hayırseverlerden yardım bekliyoruz” dedi. 

> Hüseyin ÜNLÜSOY

> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign