Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Yapıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Yapıldı

İlimizde uyuşturucu kullanımına bağlı olarak olası bir olumsuzluğun ortaya çıkmasını önlemek, çocuklarımız ile gençlerimizin böylesine zararlı bir alışkanlığı kazanmalarını engellemek ve geleceğe daha sağlam ve sağlıklı bireyler yetiştirmek için Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı yapıldı. Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Yapıldı
Bu haber 345 kere okunmuş. 22 Ocak 2018 Pazartesi - 10:50


Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, C. Savcısı Burak Böge, Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu ile kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

  Toplantı Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu tarafından katılımcılara uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verilmesiyle başladı. İlgili kumu ve kuruluşlarca dünyada, Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da uyuşturucuyla mücadele konusunda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktarıldı.

  Bu tür toplantılarda uyuşturucu ile mücadele hususunda alınacak kararların önemli olduğuna değinerek sözlerine başlayan Vali Mustafa Tutulmaz; “Uyuşturucu konusunda hepimizin hassas olması gerekmektedir. İlimizde uyuşturucu ile mücadele konusunda önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Yani geldiğimiz noktalar sevindiricidir, ama bundan taviz vermeden devam etmemiz lazım. Ayrıca bağımlıların topluma kazandırılması ve tedavi edilmesi ile ilgili çalışmalarımızı titizlikle sürdürmemiz gerekir. İnsanları bir şekilde uyuşturucudan korumak ve kurtarmamız gerekir.” dedi.

  Toplantı, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin uyuşturucu ile mücadele konusunda kurumlarınca yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermesi ve karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulması ile sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign