Termal Çiçek Serasında Dört Mevsim 600 Bin Çiçek Yetiştiriliyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Termal Çiçek Serasında Dört Mevsim 600 Bin Çiçek Yetiştiriliyor

İlçemizde Sandıklı Belediyesi tarafından tarafından kurulan çiçek serasında üretilen çiçekler Sandıklı cadde ve sokaklarını süslüyor. Termal Çiçek Serasında Dört Mevsim 600 Bin Çiçek Yetiştiriliyor
Bu haber 235 kere okunmuş. 31 Ekim 2018 Çarşamba - 16:13


Sandıklı Belediyesi SANJET’in(Sandıklı Jeotermal Enerji) destekleri ile termal çiçek serası kurdu. Seranın ısınması konutları ısıtan atık sıcak su ile sağlanıyor. Sera da dört mevsim boyunca her mevsime uygun 600 bin adet çiçek yetiştiriliyor. Yetiştirilen çiçekler belediye tarafından cadde ve sokaklarda yapılan düzenleme çalışmasında kullanılıyor. 

Belediye Başkanı Mustafa Çöl, seranın hiçbir maliyetinin olmadığını ve ısınmada kullanılan sıcak suyun geri dönüşümü ile ısındığını belirtti.

Yılın her mevsimi çiçek üretiminin devam ettiğini belirten Başkan Çöl; “ SANJET(Sandıklı Jeotermal Enerji) olarak ilçede konutlarımızı ısıttığımız su kullanarak ısınmasını sağladığımız bir çiçek serası inşa ettik. Bin metrekarelik bir alan. Bu alanda biz yılda 4 defa çiçek üretimi yapıyoruz. 

Yazlık,kışlık, ilkbahar ve sonbahar olmak üzere. Bütün çiçeklerimizi kendimiz üretebiliyoruz. Toplamda 4 defa ürün alabildiğimiz serada 600 bin adet çiçek üretimi gerçekleştirebiliyoruz. Bu da Afyon genelinin peyzaj çalışmasına hitap etmekte. Hatta çevre illere de buradan katkı sağlayabileceğiz. Maliyet olarak bize hiçbir maliyeti yok. Isıtmadan dönen suyumuzu kullanıyor sonra yer altına tekrar veriyoruz. Şuan için satış yapmıyoruz. Ama bunun için arge çalışmalarımız devam ediyor. Biz şuan ürettiğimiz çiçekleri Sandıklı’nın peyzaj çalışmasına kullanıyoruz. İstasyon caddesinde ki çiçeklerimizin tamamı burada üretildi. Önümüzde ki süreçte kamda değer sağlayarak satışını da gerçekleştireceğiz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign