Taşoluk’ta Kitap Okuma Projesi Başarıya Ulaştı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Taşoluk’ta Kitap Okuma Projesi Başarıya Ulaştı

Taşoluk Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğü Tarafından “Kitabımı okuyorum madalyamı alıyorum; Altın hedefime koşuyorum” sloganı ile başlatılan proje 4 yıldır aralıksız devam ediyor. Taşoluk’ta Kitap Okuma Projesi Başarıya Ulaştı
Bu haber 101 kere okunmuş. 18 Haziran 2019 Salı - 11:08


Bu güzel ve anlamlı Projenin  temel  amacı,  Taşoluk  Çok  Programlı  Anadolu  Lisesi’ndeki öğrencilere  kitap  okuma  alışkanlığı  kazandırmak;  öğrencilerin  kendini  ifade etmelerinin,  iletişim  ve  sosyal becerilerinin  gelişmesini  desteklemektir. Öğrencilere  kitap  okuma  alışkanlığı  kazandırarak,  toplumsal  duyarlılık  ile yorumlama bilgi  ve  becerisi  kazandırmak  amaçlanmaktadır.  Bu  yolla öğrencilerin  analitik  düşünen,  düşündüğünü  doğru  ve  açık  bir  şekilde  ifade eden,  algılama  gücü  yüksek,  yorum  ve  sentez  yapabilen,  sorgulayan, tartışan,  doğruların  tek  noktadan  değil  çeşitli bakış  açılarıyla  ortaya çıkacağını kavramış,  güzellik  duygusu  ve  estetik  anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve  manevi değerlere  sahip  yüksek  karakterli  bireyler olarak yetiştirilmesine  katkı  sağlamak  amaçlanmaktadır. Proje  ile,  Taşoluk  Çok  Programlı  Anadolu  Lisesi’ndeki  kitap  okuyan öğrenciler  ve  velilerden  oluşan  örnek  bir  topluluk  dolayısıyla  kitap  okuma alışkanlığı  kazanmış  bir  toplum  oluşturulması  amaçlanmaktadır.

Taşoluk’ta Kitap Okuma Projesinin Destekçileri de bir hayli fazla en başta Taşoluk Belediyesi

Projeye en büyük desteği vermiştir ve de vermeye de devam etmektedir. Okuldaki İdari Kadro ve Öğretmenlerde bu Projeye Hem Maddi hem de manevi olarak büyük katkılar sağlamışlardır. Sinanpaşa Kaymakamlığı, Öğrenci velileri, ve Kasabadaki hayırseverler de yoğun ilgi gören bu projede destekleriyle yer almışlar, Öğrencilerin yeni roman, hikaye ve bilimsel kitaplar ile tanışmalarına katkı sağlamışlardır. 2019 Eğitim-Öğretim yılında da aynı ilgi ve heyacanla süren proje kapsamında okul kütüphanesindeki kitap sayısı 4 yıl öceki kitap sayınının 5 katı artarak 1000 adetin üzerine ulaşmıştır. 

Taşoluk  Çok  Programlı  Anadolu  Lisesi Müdürü Mehmet AKSOY Projeyle ilgili yaptığı açıklamada; “Taşoluk Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz Tarafından “Kitabımı okuyorum madalyamı alıyorum; Altın hedefime koşuyorum”  sloganı ile başlatılan projemiz 4 yıldır aralıksız devam ediyor, ve ileriki yıllarda da devam edilmesinde büyük yarar olan çok değerli bir projemizdir. 

Projemize her türlü desteği sağlayan  Sinanpaşa Kaymakamlığımız, Öğrenci velilerimiz, Kasabadaki Hayırseverlerimiz, Okulumuzun İdari kadrosu ,Okulumuzun değerli öğretmenleri ve En Önemli destekçimiz Taşoluk Beledesine Sonsuz Teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.Allah Bu güzel projeye destek olanlardan razı olsun.

Projemizle birlikte Öğrencilerimizin kütüphaneden yararlanma oranı her yıl artarak devam etmiştir Akademik başarının artmasında, kompozisyon ve şiir yarışmalarında artışlar olmuştur. Öğrencilerimizin güzel konuşmalarında da önemli oranda iyileşmeler olmuştur. 4 yıl içinde 4 öğrencimize 6 adet altın ödül olarak verilmiştir.” dedi

> İbrahim SAYLIK

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign