Tasarladığı çantanın geliri ile köy okuluna kütüphane kurdu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Tasarladığı çantanın geliri ile köy okuluna kütüphane kurdu

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın torunu Fethi Can Yaşar ürettiği çantanın satışından elde edilen gelir ile Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesine bağlı Kızık köyü okulunda kütüphane kurdu. Tasarladığı çantanın geliri ile köy okuluna kütüphane kurdu
Bu haber 57 kere okunmuş. 14 Ocak 2020 Salı - 15:36


Çanta satışlarından elde edilen gelir ile Dedesinin memleketi Sandıklı Kızık köyünde, kütüphane yapımı tamamlanan kütüphane için açılış düzenlendi.

   Kütüphane açılış programına Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Emekli Yargıtay Üyesi Hakkı Manav, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman, Kızık köyü sakinleri ve öğrenciler katıldı. 

‘Biz köyümüzü unutmadık, inşallah torunumda unutmaz’

   Torunu tarafından sosyal projesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Eğitim ülkemiz için çok önemli, inancımıza göre de oku diyor. Dünyanın gelişmesine ayak uydurmak için, daha güzel üretim yapmak, daha refah içersinde yaşamak için de doğru eğitime ihtiyacımız var. Çocuklarımızı geleceğe ne kadar güzel hazırlar isek, Türkiye’nin önü de o kadar aydınlık olacaktır. Bu duygular ile bu güne kadar ailem ve ben görevimde bulunduğum Yenimahalle’de bu duygular ile çalışıyoruz. Eğitime destek vermek hepimizin boynunun borcu. Sağlıklı insan, sağlıklı eğitimden geçer. Bunun için rahmetli babam adına yaptırdığımız bu okulda onun torununun bir kütüphane açması, bunu düşünmesi ve amcasının adını buraya vermesi  onur verici bir olaydır. Biz kökümüzü unutmadık. İnşallah onlarda unutmaz” dedi.

‘Sosyal sorumluluk projesi yapmak hayalimdi”

   Kütüphanenin oluşumundan mutluluğunu ifade eden Fethi Can Yaşar, amcasının ismini verdiği kütüphanenin hayali olduğunu ifade etti.

   Hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Fethi Can Yaşar, “Bir çanta markası yarattık. Bu çanta markasının da beraberinde sosyal sorumluluk projesi yaptık. Çantaların tüm satış gelirleri, eğitimdeki fırsat eşitliğini desteklemek adına kullandık. Hemde aynı zamanda Kızık köyünün bu güzel okuluna kütüphane kazandırdık. Dileriz devamıda gelir. Kütüphaneyi dedemin ağabeyi Ahmet Yaşar adına yaptırdım. Kendisi eğitim ve güzel insanlara değer veren bir insandı. Bunuda göz önünde bulundurarak kendisini de bu vesile ile anmış oluyoruz” diye konuştu. 

   Kızık Mehmet Yaşar İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan şiir ve şarkılı dans gösterileri sonrası Kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign