Sokak hayvanları yararına kermes düzenlendi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sokak hayvanları yararına kermes düzenlendi

İlçemizde Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği tarafından geliri sokak hayvanları yararına olan kermes düzenlendi. Sokak hayvanları yararına kermes düzenlendi
Bu haber 87 kere okunmuş. 06 Eylül 2019 Cuma - 16:17


 

Ece Mahallesi Meydan sokakta açılan kermeste giyim, gıda, oyuncak gibi bir çok ürün satışa çıkarıldı. Kermesten elde edilen gelirler sokak hayvanlarının tedavisi, bakım ve yemeği gibi ihtiyaçlarını karşılanacak.

                Kesrmesin Sandıklı’da bir ilk olduğunu belirten Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği’ne destek verdiklerini belirtti.

                Güzel bir etkinliğe imza attıkları için dernek üyelerine teşekkür eden Başkan Çöl, “Sandıklı’mızda ilk olan bir çalışma. İnşallah Sandıklı’mızın destek ve gayretleri ile sokak hayvanlarına en güzel şekilde bakarız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

                Kermeste sokak hayvanlarına destek olmak için geldiğini belirten Doğa Sporları Derneği üyesi Asım Yıldız, “Açılan kermes sokak hayvanlarını korumak adına Sandıklı’da ilk kez açılılıyor. Bir dernek açıyor. Güzel düşünülmüş hayvanları korumak adına.  Kermeste bizde yardım amaçlı birkaç bir şey aldık. İnşallah sokak hayvanları sahipsiz kalmaz. Bizde vatandaş ve halk olarak onları koruma altına alırız” dedi.

                Kermesten elde edilen gelirin tamamen sokak hayvanlarına kullanılacağını belirten Sandıklı Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Fatma Sarıkaya, “ Geliri sokak hayvanlarımızın tedavi beslenmesi için harcanak olan kermesimizi açmış bulunuyoruz. Çok büyük ilgi gördü kermesimiz. Sandıklı’daki yardımseverlerimiz, iş adamlarımız herkes destek oldu. Çünkü Sandıklı’da ilk defa olan birşeydi bu. Kermesimizde kıyafetlerden tutun, çocuk oyuncaklarına, mutfak eşyalarına, ayakkabılara ve gıda maddelerine kadar herkese hitap eden bir kermes. İnşallah çok yararlı olur bizim için çok fazla para toplayabiliriz. Sokak hayvanlarımızın çok fazla bakıma ve beslenmeye ihtiyacı var. Sandıklı’daki iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bir isteğimiz var bizim. Bizleri yalnız bırakmasınlar, bizlere destek olsunlar. 1 Liralarımız, Bin lira olsun. 1 kap yemeğimiz 1 kazan yemeğe dönüşsün. El ele verir isek yapamayacağımız hiçbir şey yok. Sandıklı’da bir ilk bu inşallah devamınıda getireceğimizi düşünüyoruz. Bir kap, bir yemek ve bir kucakta sevgi kampanyamızı sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi.

                Dualarla açılışı yapılan kermese Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı İlçe Müftüsü Mehmet Güler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign