Sınıf Duvarlarını Resimlerle Kapladılar | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sınıf Duvarlarını Resimlerle Kapladılar

İlçemiz Özçınar Özel Eğitim Uygulama Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmeni Halil Yıldırım, Dış dünyayı okullarına taşımak için sınıf duvarlarına resimler yaptı. Sınıf Duvarlarını Resimlerle Kapladılar
Bu haber 228 kere okunmuş. 24 Mayıs 2018 Perşembe - 16:10


Özçınar Özel Eğitim Uygulama Merkezinin Görsel Sanatlar Öğretmeni Halil Yıldırım, iki yıl önce göreve başladığı okulda Özel öğrencilerin dış dünyaya daha kolay alışmaları ve dış dünyada karşılaşacaklarını sınıflarında görmeleri için çalışma başlattı. Görsel Sanatlar Öğretmeni Halil Yıldırım, bu çalışma kapsamında sınıflarının duvarlarına Önünde Atatürk’ün yer aldığı ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi,Kız kulesi, akvaryum, Orman,Saray gibi temaların resimlerini yaptı. Çalışma sonrasında sınıflar renklenirken, öğrencilerinde sınıflara ilgisi arttı. 

Uygulama Merkezinin Görsel Sanatlar Öğretmeni Halil Yıldırım, “Okulda iki yıldır çalışıyorum. Çalışmaya başladığımdan beri sınıfları renklendirerek çalışmalar yürütüyoruz. Çalışmamızın ortaya çıkış noktası çocukların dış dünyada ki görebilecekleri şeyleri okula taşımaktır. Yani okulu hayatla birleştirmekti. 

Bur da belirlediğimiz belirli temalar var. Akvaryum teması,Orman teması gibi temalar var çocuklarımız dış hayatta ne görüyorsa burada da görsün ve hayata daha hızlı adapte olsun amaçı ile başladık ve sınıflarımızın duvarlarını resimler yaptık” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign