Selma Engelleri Aşarak Okumak İstiyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Selma Engelleri Aşarak Okumak İstiyor

İlçemiz Karadirek Köyünde oturan Baki ve Ayfer Özaydın çiftinin kızı doğuştan el parmakları birbirine yapışık olan ve birçok ameliyat geçiren Selma Özaydın,
Bu haber 275 kere okunmuş. 07 Aralık 2018 Cuma - 09:45


İlçemize  bağlı Karadirek Köyü'nde 16 yıl önce evlenen 37 yaşındaki Baki ile 33 yaşındaki Ayfer Özaydın'ın 3 çocukları oldu. Çiftin büyük çocuğu Selma Özaydın, elleri parmaklarından birbirine yapışık halde dünyaya geldi.6 yaşındaki Abdullah ve 7 yaşındaki Arife Nur'da herhangi bir sağlık sorunu olmazken ailesi Selma'yı Sandıklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV) desteğiyle İstanbul'daki çeşitli hastanelere tedavi için götürdü. Her iki elinde toplam 12 parmağı bulunan ve baş parmağı hariç diğerleri birbirine yapışık haldeki Selma Özaydın, 5 kez ameliyat geçirdi. Ameliyatların ardından Selma'nın parmakları birbirinden ayrılırken, fazla ve işlevini yapamaz durumdakilerin alınmasıyla her iki elinde toplam 8 parmağı kaldı.

Taşımalı eğitimle Sandıklı merkezdeki 7'inci sınıfta eğitim gören Selma Özaydın doktor olmak ve kendisi gibi çocukları tedavi etmek istediğini söyledi. Selma Özaydın, "Derste yazı yazarken zorlanıyorum. Ellerim çok acıdığı için üfleyerek yazı yazıyorum. Ama okumak istiyorum. Okumak için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum" dedi.

>>> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign