Şehit Emaneti İkizlere Doğum Günü Sürprizi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Şehit Emaneti İkizlere Doğum Günü Sürprizi

Sandıklı Kaymakamlığı tarafından verilen iftar yemeğinde şehit İbrahim Çetin’nin ikiz kızları Yağmur ve Nehir’e sürpriz doğum günü yapıldı. Şehit Emaneti İkizlere Doğum Günü Sürprizi
Bu haber 186 kere okunmuş. 16 Mayıs 2019 Perşembe - 11:22


Sandıklı Kaymakamlığı tarafından HüdaiKaplıcalarında bulunan termal bir otelde Şehit ve Gazi Yakınlarına yemek verildi.  Anne Zeliha Çetin’nin kızlarının doğum günü olduğunu belirtmesi üzerine İftar yemeği sonrası ikizler için doğum günü düzenlendi. 

2018 yılı Mart ayında Batman'da teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş İbrahim Çetin’in ikiz kızları Yağmur ve Nehir’in 6 yaşına girdi. 

-“Allah kimseye evlat acısı vermesin”

Oğlunun acısının hala yeni olduğunu belirten Şehit İbrahim Çetin’nin babası Salih Çetin, “Bu duyguların anlatılması tarif edilmesi imkansız. Allah hiç kimsenin başına evlat acısı vermesin. Çok zor. İkiz torumlarımı gördüğüm zaman içim yanıyor. Ama Allah’tan gelen bir şey. Torunlarımız bizim evlatlarımızdan daha da üstün. Birde şehit emaneti torun olduğu için bizim için daha kıymetli” dedi.

-“Biraz mutluluk, biraz burukluk”

İkizlerin 6 yaşına girdiğini belirten ikizlerin annesi şehit eşi Zeliha Çetin, buruk bir doğum günü kutladıklarını belirtti. İkizlerin mutlu olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten anne Zeliha Çetin; “ Biraz mutluluk, biraz burukluk içersinde çocuklarımızın doğum gününü kutluyoruz. Önemli olan çocuklarımızın mutlu olması. Sağolsun Kaymakam bey biz kırmadı” dedi.

Şehit ve Gazi ailelerine iftar programı düşündüklerini belirten İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop ise;  “ Çocuklarımızın annesi ikizlerin doğum günü olduğunu belirtti. Yemekte kutlayabilirmiyiz? diye sordu. Bizde uygun gördük. Güzel bir öneri dedik. İftarımızı yaptık. Çocuklarımızın doğum günü pastasını kestik. Hediyelerini verdik. Onları öptük. Mutlu yıllar diledik. İnşallah Allah çocuklarımızın ömürlerini uzun kısmetlerini de gür eder. Devletine, milletine yarayışlı genç kızlar olurlar” dedi.  

> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign