Sanimder’de Tefsir ve Hadis Sohbetleri Devam Ediyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sanimder’de Tefsir ve Hadis Sohbetleri Devam Ediyor

Sandıklı İmam Hatipliler Derneği (SANİMDER) Bilgi Evi’nde öğrencilere yönelik Tefsir ve Hadis sohbetleri devam ediyor. Sanimder’de Tefsir ve Hadis Sohbetleri Devam Ediyor
Bu haber 390 kere okunmuş. 08 Ocak 2018 Pazartesi - 09:33


Meslek dersleri öğretmeni Metin Arslan öncülüğünde bir araya gelen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilere Sanimder Bilgi Evinde  “Allah katında en hayırlı amel, vaktinde kılınan namazdır. Sonra anne babaya iyilik, sonra da Allah yolunda cihad etmektir.” (Buhari, Mevakiti’s-Salât: 5, Cihad: 1; Camiü’s-Sağir-I, s. 81.) hadisi Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman tarafından anlatıldı.

Öğrencilerin ahlaklı birer bireyler olması gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman; “Anne - Babamıza, Öğretmenlerimize ve büyüklerimize saygı ile davranalım. Onların gönüllerini kazanalım. Cihat ruhunu başta Şeytana ve günahlara karşı olmak üzere tüm kötülüklere karşı Düşmanlarımıza karşı diri ve canlı tutmaya gayret edelim ki, Ayet ve Hadislerde zikredilen Cennete götüren ve Allah katında en hayırlı amelleri işlemiş ve Rabbimizin Rızasını almış olarak cennete girebilelim” dedi.

Tefsir ve Hadis sohbetlerine öğrencilerin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman, Anadolu imam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Altıntaş, Zekiye Ana Ortaokul Müdürü Mehmet Tetik katıldı.

 

Yapılan dua ve ikramlar sonrası Tefsir ve Hadis sohbetleri sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign