Sandıklı’da Tefsir ve Hadis Sohbetleri Başladı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Tefsir ve Hadis Sohbetleri Başladı

Sandıklı İmam Hatipliler Derneği (SANİMDER) öğrencilere yönelik Her hafta Cuma günleri Sanimder Bilgi Evinde yapılacak Cuma Tefsir ve Hadis Sohbetlerini başlattı. Sandıklı’da Tefsir ve Hadis Sohbetleri Başladı
Bu haber 265 kere okunmuş. 05 Aralık 2017 Salı - 09:15


Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Altıntaş ve Meslek Dersleri Öğretmeni Metin Arslan öncülüğünde Şaloğlu Camiinde bir araya gelen öğrenciler müezzinlik yaptı kuran okudular. Namazdan sonra Sanimder Bilgi evinde toplandılar.

Sanimder Cuma Tefsir Hadis Sohbetinin bu hafta misafir konuğu ilçe milli eğitim müdürü Emin Karaosman oldu.   İlçe Milli Eğitim Müdürü öğrencilere Kur’an-ı Kerim’de bulunan selam ile ilgili ayetlerin tefsirini yaptı. 

Peygamberimizin hayatından örnekler veren Karaosman; “Günümüzde birlik ve beraberliğimizin daha da kuvvet kazanması, müminlerin birbirlerini daha iyi anlamaları için aralarında selamı yaygın hale getirmeleri gerekli. İnşallah başlatılan Cuma Tefsir ve Hadis sohbetleri sürekli devam eder” dedi.

SANİMDER Cuma Tefsir Hadis sohbeti Sanimder Başkanı Şaloğlu Cami İmam Hatib-i Ramazan Ayyıldız’ın Fetih Suresini okunması ile sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign