Sandıklı’da Taşımalı Eğitim Okul Servisleri Denetleniyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Taşımalı Eğitim Okul Servisleri Denetleniyor

İlçemizde İlçesinde taşımalı eğitim okul servislerinde denetimler devam ediyor. Sandıklı’da Taşımalı Eğitim Okul Servisleri Denetleniyor
Bu haber 210 kere okunmuş. 11 Aralık 2017 Pazartesi - 09:22


Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman başkanlığında, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Faysal Kayhan, Sandıklı Emniyet ekipleri, Jandarma ekipleri ve Zabıta ekipleri ile servis minibüslerinde denetleme yapıldı. 

Köy okullarında ilçeye gelen öğrencilerin kullandığı servisleri sabah saatlerinde ilçe girişlerinde denetleyen Milli Eğitim Müdürü Karaosman ve ilçe jandarma ekipleri öğrenci taşımada uygunsuz ve yönetmeliğe uymayan durumlarda cezai işlem uyguladı. 

İlçe merkezinde okul girişlerinde öğrencileri bırakan servisleri de denetleyen İlçe Milli Eğitim yetkililerine Okul Müdürleri’de eşlik etti. 

Denetimlerin aralıksız olarak süreceğinin altını çizen Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman; “İlçemiz girişlerinde köylerimizden gelen öğrencilerimizin servisleri ile ilçe merkezimizde bulunan servislerin denetimlerini yaparak uygunsuz olan servislere cezai işlem uygulandı. Uygulamalarımızda okul servislerinin evrakları, iç ve dış tertibatlarının trafiğe uygunluğu, öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadığı, sabah saatlerinde okullarına zamanında getirilip getirilmediklerini kontrol ediyoruz. Öğrencilerimizin servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını, ebeveynlerin çocukları için herhangi bir endişe duymadan okula göndermelerini ve aynı şekilde okuldan dönüşlerini sağlamak amacıyla denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign