Sandıklı’da Tarihi Konakların Açılışı Yapıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Tarihi Konakların Açılışı Yapıldı

İlçemizde restorasyonu Sandıklı Belediyesi tarfından tamamlanan 2 tarihi konağın açılışı gerçekleştirildi. Sandıklı’da Tarihi Konakların Açılışı Yapıldı
Bu haber 174 kere okunmuş. 31 Ekim 2018 Çarşamba - 15:53


Sandıklı ilçesinin kültür ve turizmine hizmet vererek çehresini değiştirecek ve misafirlerine nostaljik bir ortam oluşturacak olan tarihi konakların açılışı gerçekleştirildi. 

Sandıklı merkezde, Sandıklı Evleri Kent Müzesi ve Sandıklı Etnografya Müzesi olarak hizmet verecek tarihi konakların açılışına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ak Parti Sandıklı İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Ali Eroğlu, ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Sandıklı Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Geleneksel ve Yöresel Değerler SempozyumuKültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen açılış programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün Sandıklımız için güzel bir gün. Birçok etkinliği hep beraber gerçekleştireceğiz. Çağımızda artık ekonominin iyileşmesiyle birlikte gezen gören insan sayısında oldukça bir artış oldu. Dün bir istatistik dikkatimi çekti. Dünya’da en çok ziyaret edilen 10 ilin içerisinde 2 tanesi Türkiye’de bulunuyor. Bunlar İstanbul ve Antalya. Demek ki artık ülkemizde turizmden belirli bir pay almaya başladı. 

Ancak biz bunu sadece deniz turizmi olarak algılamamız lazım. Kültür, doğa, spor, sağlık turizmini aklımıza gelen her şeyi turizmin bir parçası haline getirmemiz lazım. Sandıklı olarak da gördüğümüz kadarıyla tarihten gelen bir termal zenginliğimiz var. Buraya yıllardır insanlar gelip gidiyor. Ancak bu gelip giden insanları otellerin dışına da çıkarmamız lazım. Onları şehrin içine katmamız lazım ki şehirde alışveriş yapsınlar. Buraya ekonomik katkıları olsun. Ayrıca tarihi bir özelliği, geçmişi olan Sandıklı’yı kültürüyle, ezelden ebediyete taşıyacak olan değerleriyle tanıma imkânları olsun. Bu eserler de işte bunlara vesile olacak. Emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

  Duaların yapıldığı açılış programı, Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesimi ve akabinde tarihi konakların gezilmesiyle tamamlandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign