Sandıklı’da Orman Haftası Fidan Dikim Etkinliği | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Orman Haftası Fidan Dikim Etkinliği

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftasını münasebetiyle Sandıklı ilçesine bağlı Sorkun köyünde fidan dikim etkinliği düzenlendi. Sandıklı’da Orman Haftası Fidan Dikim Etkinliği
Bu haber 131 kere okunmuş. 25 Mart 2019 Pazartesi - 09:27


Sandıklı Kaymakamlığı, Sandıklı Orman İşletme şefliği ve Sandıklı Doğa Sporları Topluluğu tarafından ortaklaşa yapılan etkinlik kapsamında katılımcılar belirlenen alanlara fidan dikti. 

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftasını kutlayan kutlayan Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop Dünyamızın oksijen kaynağı ormanlarımız sayesinde bizler sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevrede yaşamımızı sürdürebiliyoruz. Yaşadığımız dünya ve canlılar için ormanın önemi büyüktür. Çünkü ormanlar sayesinde nefes alıyoruz. Sevgili öğrenciler; Ormanlar bizim ciğerlerimizdir. 
Orman varlığımızla övünüyoruz, gurur duyuyoruz. Ancak ormanların korunması, gençleştirilmesi, bugün gerçekleştireceğimiz fidan dikimi gibi yeni ağaçlandırma çalışmalarıyla orman alanlarının arttırılması ve var olan ormanlardan daha büyük verim elde edilebilmesi için gelecek kuşaklarımızda bu konuda duyarlılık yaratmamız gerekmektedir.” diye konuştu. 
Fidan dikim etkinliğine Kaymakam Eflatun Can Tortop, beraberinde eşi Reyhan Tortop, Cumhuriyet Başsavcısı Ebru Çalışkan, Meslek Yükseokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Koray Gürpınar, İlçe Jandarma Komutanı İhsan Doray, İlçe Emniyet Müdürü Hanifi Savur, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yasin Soytaş, Orman İşletme Şefi Erdi Hangişi, Belediye Başkanlığı Sosyal İşler Müdürü Hasan Kaşdaş, İlçe Müftüsü Davut Çalışkan, Malmüdürü Ali Fevzi Kayacan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman, İlçe Nüfus Müdürü Erdal Özer, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Koçhisarnazik,Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Ender Erdoğmuş, İlçe Özel İdare Müdürü Halil Arslan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yavuz, May Termal Otel Müdürü Abit Dedelek, kurum amirleri, Sandıklı Gönüllü Hanımlar Derneği Üyeleri, programı yöneten Sandıklı Doğa Sporları Topluluğu üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign