Sandıklı’da “Okur Yazarlık” Seferberliği Başladı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da “Okur Yazarlık” Seferberliği Başladı

Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman başkanlığında, Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Akçınar, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Yavuz ,Mustafa Kemal İlköğretim kurumu Müdürü Süleyman Çetinkaya ile basın mensuplarına Okuryazarlık Seferberliği bilgilendirmesi yapıldı. Sandıklı’da “Okur Yazarlık” Seferberliği Başladı
Bu haber 190 kere okunmuş. 19 Şubat 2018 Pazartesi - 11:04


Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman’ın makam odasında düzenlenen toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman,  Anayasa'da yer alan eğitim ve öğretim hakkından yararlanamayan ve temel okuma yazma eğitimini tamamlamayan kişilerin, yasaların kendilerine verdiği diğer hak ve özgürlüklerden de yeterince yararlanamadıkları tespit edildiğinden  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde, okuryazarlık seferberliği başlatıldığını belirtti.

Karaosman bilgilendirme toplantısında şunları söyledi; “ Okuma yazma bilmeyenlerin  en geç  23 Şubat 2018 Cuma mesai bitimine kadar kendilerine en yakın okullara veya  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne nüfus cüzdanı ile müracaat etmeleri gerekmekti. Okuryazarlık Seferberliğinin ilk dönemi 05 Şubat ile 15 Mart 2018 tarihleri arasında olacak. Okuryazarlık Seferberliği ile  okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin belirlenmesi için ilçemiz mahalle,belde ve köyler deki çalışmaların daha etkili yürütül- mesi için komisyonlar oluşturduk. Okuma yazma kursuna katılmakta ve devam etmekte zorluk yaşayanların önündeki engelleri kaldırmaya yönelik, kampanyaya destek veren kurum,kuruluşlar ve gönüllüler ile mahallinde çözümler üzeteceğiz. Bakanlıkça gönderilecek seferberlikle ilgili afiş,broşür ile duyurular daha yaygın şekilde yapılacak.Kursiyerlere  ders materyalleri dağıtalacak ve kursların tamamlanmasında “Belge Töreni” düzenlenecek” dedi.  

Halk Eğitimi Merkezi  Müdürü Mustafa Yavuz ise,  okuma yazma bilmeyenlerin kendilerine en yakın okullara veya Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğüne  müracaat etmeleri durumunda sayıya bakılmaksızın kurs açılacağını. Kursların okullarda ,cami, muhtarlık  ve uygun olabilecek her yerlerde açılacağını. Engelleri nedeniyle evde okuma yazma öğrenmek isteyenler için evinde eğitim verilecektir.Halk Eğitimi Merkezi olarak okuryazarlık seferberliği başlamadan öncede  deve sonrasında da müracaat olduğu zaman okuma yazma kurslarımız  devam etmektedir dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign