Sandıklı’da Öğrencilere Flor Vernik Uygulaması | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Öğrencilere Flor Vernik Uygulaması

İlçemizde ilköğretim öğrencilerine flor vernik uygulaması yapılıyor. Sandıklı’da Öğrencilere Flor Vernik Uygulaması
Bu haber 245 kere okunmuş. 24 Nisan 2018 Salı - 09:00


Sandıklı İlçe Halk Sağlığı ekipleri tarafından, koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında ağız ve diş muayeneleri yapılan Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu öğrencilerine flor vernik uygulaması yapıldı.

Okul idaresince öğrencilerin velilerine flor vernik uygulama izin belgesinin daha önceden gönderilerek velilerden izin alındığını belirten Halk Sağlığı çalışanları sağlıklı dişlere sahip olmak için önce diş çürüklerini tedavi etmek ve diş minesini güçlendirilmesinin gerektiğini belirtti.

Özellikle okul öncesi çocuklarda florlü vernik uygulamasının yapıldığını belirten Halk Sağlığı çalışanları; “Bakanlığımız tarafından Koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında, farkındalık eğitimleri ağız ve diş sağlığı taramaları ve flor vernik uygulaması yapılıyor. Flor vernik uygulaması ile dişin yüzeyinde flordan zengin bir tabaka oluşturmanın yanında ağız ortamında flor salınımını uzatmayı hedefliyoruz. Flor vernik uygulaması sonrası çocuklarda diş fırçalama alışkanlığını artırmak için Bakanlığımız tarafından öğrencilerimize verilmek üzere gönderilen diş fırçası ve diş macunu setini de hediye ediyoruz” 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign