Sandıklı’da Mahalle İftarlarında 20 Bin Kişi Buluştu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Mahalle İftarlarında 20 Bin Kişi Buluştu

Sandıklı Belediyesi tarafından dört yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Mahalle İftarlarında şimdiye kadar 20 bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. Sandıklı’da Mahalle İftarlarında 20 Bin Kişi Buluştu
Bu haber 324 kere okunmuş. 07 Haziran 2018 Perşembe - 15:37


Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün göreve gelmesi ile başlayan ve geleneksel hala getirilen mahalle iftarlarında vatandaşlara iftar yemeğinin yanında çay, şerbet, macun, patlamış mısır, limonata gibi ikramlar ile canlı ilahiler, semazen gösterileri, aşuk-maşuk gösterileri ile devam ediyor. 

İlçede Ramazanın başlaması ile birlikte şimdiye kadar Kevser Mahallesi, Cuma Mahallesi, Hisar Mahallesi, Çay Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Zafer Mahallesi, Fatih Mahallesi, Çakır Mahallesi ve Yunus Emre mahallesinde mahalle iftarları gerçekleştirildi. 

Yaklaşık 20 bin ilçe sakinin katılımı ile 10. Mahalle iftara yapılırken Ece Mahallesi iftarı ile mahalle iftarları sona erecek.  İlçe sakinleri ile aynı sofrada buluşmanın gurur vereci olduğunun altını çizen Başkan Mustafa Çöl; “Ramazan ayı manevi atmosferin dolu dolu gerçekleştiği, bizi biz yapan duyguların en üst seviyede yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının hep birlikte yaşandığı müstesna zamanlar. 

Ramazana ayını yavaş yavaş elveda dediğimiz bu zamanların değerini bilmeli hayır ve hesanat ile ibadetlerimizi yaparak dolu dolu bir Ramazan Ayın’dan sonra Ramazan Bayramına hep birlikte ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz etmeliyiz.” Dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign