Sandıklı’da Kütüphane Haftası Kutlandı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Kütüphane Haftası Kutlandı

İlçemiz halk kütüphanesi tarafından düzenlenen program kapsamında 54. kütüphane haftası kutlandı. Sandıklı’da Kütüphane Haftası Kutlandı
Bu haber 234 kere okunmuş. 28 Mart 2018 Çarşamba - 10:45


İlçe Halk Kütüphanesi tarafından, Kütüphanede düzenlenen programa Kaymakam Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman,okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Programda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ‘İnşallah yakın zaman içersinde ilçemize yeni çok güzel bir kütüphane kazandıracağız. Şu zamanlarda bilgiye ulaşmak çok kolay. Ama doğru bilgiye ulaşmak kitap ile oluyor. Belki zaman alıyor. Ama doğru bilgiye kitapla ulaşıyoruz. Okudukça kendinizi geliştireceksiniz.” Diye konuştu.

Kaymakam Köksal Şakalar, “Kuran ‘okuyun’ diye başlıyor. Biz Müslümanlar çok fazla okumuyoruz. Hatta en az müşterisi olan yerler beklide kütüphaneler. Öğrenciler de gelmese kimse gelmeyecek kitap almayacak. Herkes dizileri takip ediyor ama son okuduğu kitabı sorsak belki kimse hatırlamayacak. Okumayınca insanların kelime dağarcığı gelişmiyor. Zihinler çalışmıyor. Televizyonda izlediğimiz filimler, çizgi filimler sizin hayal etme gücünüzü elinizden alıyor. Herşey gözünüzün önünde oluyor. Geriye dönüp baktığınız zaman dizi seyredenler hiçbir şeyi hatırlamıyor. İnsan kendini geliştirmek için okur. İnsanın kendini geliştirmesi okumak ile oluyor.” Diye konuştu.

Konuşmalar sonrası  da kütüphaneden en çok kitap alan çocuk, yetişkin ve gençlere protokol tarafından hediye verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign