Sandıklı’da “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon” toplantısı yapıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon” toplantısı yapıldı

İlçemizde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” toplantısı Kaymakam Eflatun Can Tortop Başkanlığında Yapıldı. Sandıklı’da “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon” toplantısı yapıldı
Bu haber 66 kere okunmuş. 25 Aralık 2019 Çarşamba - 09:41


Sandıklı Kaymakamlığı Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda 2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı"nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla yapılacaklar konuşuldu.

Sandıklı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevlileri tarafından 2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı sunumu eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Plan çerçevesinde kurumların görevleri ve sorumlukları ile ilçe genelinde yürütülmesi gereken çalışmalar hakkında da ayrıntılı bilgiler verildi.

Yapılan sunumda, şiddet önleme merkezinde polis irtibat görevlisi görevlendirilmesi, risk düzeyi yüksek olayların muhakkak sosyal, psikolojik, ekonomik yönleri ile incelenmesi, olayların meydana geldiği andan itibaren takip edilmesi için sistem geliştirilmesi, şüphelilerle ilgili (öfke kontrolü gibi) önleyici destek hizmetlerinin uygulanması, etkinliğinin arttırılması ve takibinin yapılması, kadına yönelik şiddetle ilgili mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığı, diğer kurumların (baro, üniversiteler ve STK’ların) sürece dahil olması için yapılması gereken çalışmaların planlanması, bu hususların ilçede eylem planı haline getirilmesi gibi bir çok konuda çalışma ve değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıya Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Gölgeci, A.K.Ü. Sandıklı Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Koray Gürpınar, İlçe Emniyet Müdürü Hanifi Savur, İlçe Jandarma Komutanı İhsan Doray, İlçe Müftüsü Mehmet Güler, SYDV Müdürü Şuayip Binbir,Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Koçhisarnazik, İlçe Nüfus Müdürü Erdal Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztopbaş ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Murat Koçkar katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign