Sandıklı’da İhtiyaç Sahibi 300 Yetime Bayramlık | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da İhtiyaç Sahibi 300 Yetime Bayramlık

İlim Yayma Cemiyeti Sandıklı Şubesi, Sandıklı Umut Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği organizesinde Sandıklı İnsani Yardım Derneği gönüllüleri tarafından 300 yetime bayramlık giydirildi. Sandıklı’da İhtiyaç Sahibi 300 Yetime Bayramlık
Bu haber 138 kere okunmuş. 14 Mayıs 2019 Salı - 14:50


Sandıklı Belediye İş Hanında İlim Yayma Cemiyeti binasında bir araya gelen İnsani Yardım Derneği (İHH) gönüllüleri, Afyon İnsani Yardım Derneği Başkanı Ahmet Ertürk öncülüğünde ilçede bulunan 300 yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık hediye etti.

Ramazanın bereketi ile birlikte Sandıklı’da olduklarını belirten Afyon İnsani Yardım Derneği Başkanı Ahmet Ertürk, destek veren herkese teşekkür etti.

İlçede 300 çocuğun bayramlık sevincine ortak olduklarını belirten Ertürk; “Ramazan birlikte güzel, Ramazan paylaşınca güzel. Bugün de kutsal emanetlerimizin bayramlık sevincine şahit olmak üzere buradayız. 300 kardeşimizin, evladımızın bayramlık sevincine ortak oluyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Afyonkarahisar ili olarak, geçen yıl 2 binin üzerinde kardeşimizin bayramlık sevincine ortaklık etmiştik. Bu yılda yine hedefimiz 2 bin’dir. Bin  tanesini Afyon yerelde, bin tanesini de  Yemen’deki yetimlerimize ulaştırılması için çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Kumanya dağıtımlarımız da devam ediyor. Merkez Erkek Kur’an kursunda okuyan iki gencimizin örnek bir davranışı var. Bu iki gencimize kardeşlerimiz yardımda bulunuyor. Bu kardeşlerimiz de kendilerine yapılan yardımları Yemen’deki kardeşlerimizin buna daha fazla ihtiyacı var diyerek, Yemen’deki kardeşlerine bağışlıyor. Rabbim böyle evlatlarımızın sayısını artırsın. Biz inanıyoruz ki geleceğimiz bu günümüzden daha güzel olacaktır” dedi.

Bayramlık dağıtım programına  Afyon İHH şube başkanı Ahmet Ertürk’ün yanı sıra Sandıklı İlçe Milli Eğitim müdürü Emin Karaosman, Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Sandıklı Umut Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Zeki Özkiraz, İlim yayma Cemiyeti Sandıklı Şube başkanı Zahid Özkiraz katıldı.

> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign