Sandıklı’da Hacı Adayları Uğurlandı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Hacı Adayları Uğurlandı

Hac vazifesini yerine getirmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığının organizesi ve özel şirketlerle Sandıklı’dan hacca giden vatandaşlar için uğurlama programı düzenlendi. Sandıklı’da Hacı Adayları Uğurlandı
Bu haber 231 kere okunmuş. 30 Temmuz 2018 Pazartesi - 10:56


İlçede sabah namazı sonrası din görevlileri tarafından ilahi ve kasideler ile hacı adayları yolcu edildi.

Sandıklı’dan hacca gidecek hacı adaylarının kafile başkanı Hocalar İlçe Müftüsü Zekeriyya Koşum, hac ibadeti hakkında bilgiler verdi. Hac ibadetinin dinimizdeki yeri ve önemini belirten konuşmasında Koşum; “ Hac, belli zamanda, belirliyerleri özel bir sekilde ziyaret etmektir. Çesitli ülkelerden mukaddes topraklara gelen, dilleri ve renkleri ayri olan müslümanlarin tek gaye etrafinda bir araya gelmesi ve hep birlikte Allah'a yönelmesi islâm kardesligini güçlendirir. Müslümanlarin birbiri ile tanismalarini, birbirlerinin dert ve sikintilarina çare bulmalarini sağlar. Sevgili peygamberimizin dogup büyüdügü, Islâm dini'nin cihana yayilmaya basladigi kutsal yerleri görmek ruhlara manevi bir heyecan verir, dini duygulari kuvvetlendirir .Kutsal yerlerde insan kendisini Allah'a daha yakin hisseder, yaptigi ibadetlere kat kat fazla sevab verilir. Allah rizasi için hac vazifesini yapan ve insanlara kötülük etmekten sakinanlarin (kul haklari hariç) birçok günahi bagislanir. Bu konuda peygamber Efendimiz söyle buyurmustur: "Kim Allah için hacceder de kötü söz ve davranislardan sakınirsa, annesinin onu dogurdugu günkü gibi günahlarindan arinmis olarak döner." Dedi.

Yapılan dualar sonrası hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara uğurlanan hacı adayları yakınları ile vedalaştı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign