Sandıklı’da “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” Etkinliği | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” Etkinliği

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla 81 ilde ve ağaçlandırmaya uygun ilçelerde fidan dikim etkinliği düzenlendi. Sandıklı’da “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” Etkinliği
Bu haber 162 kere okunmuş. 13 Kasım 2018 Salı - 10:50


Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’de ilçede bulunan öğrenciler ile “Fidanlar, fidanlarla büyüyor” etkinliği kapsamında İlçeye bağlı Susuz köyü mevkiinde fidan dikimi gerçekleştirdi. 

Ülkemizin yeşil dokusunun korunması adına fidan dikiminin önemli olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Karaosman; “Öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey yetişmesini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında ‘’ Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor etkinliği ülkemizin her köşesinde fidanları toprakla buluşturdu. 

Bizde Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bugün öğrencilerimiz ile birlikte Susuz Köyü mevkimizde bir alanın ağaçlandırmasına katkıda bulunmaya çalıştık” dedi.

Fidan dikim etkinliğine Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman, Şube Müdürü Mehmet Faysal Kayan, İlçede bulunan ilk ve ortaokul idarecileri ile çok sayıda öğrenci katıldı. 

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign