Sandıklı’da Esnaflara Yangın Söndürme Eğitimi Verildi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Esnaflara Yangın Söndürme Eğitimi Verildi

Sandıklı Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenli olarak verilen eğitimler kapsamında Bölge Trafik Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölgesinde bulunan esnaflara yangın söndürme eğitimi verildi. Sandıklı’da Esnaflara Yangın Söndürme Eğitimi Verildi
Bu haber 338 kere okunmuş. 26 Eylül 2018 Çarşamba - 10:10


Görevli personel tarafından verilen eğitimde; yangın, yangın çıkış nedenleri, yangının çıkmaması için yapılması gerekenler ve alınacak önlemler konusunda bilgi verilerek yangına müdahale şekilleri uygulamalı olarak gösterildi.

Kış mevsiminin yaklaştığını belirten Sandıklı İtfaiye Müdürü Muhammet Keleş eğitimlerin devam edeceğini belirtti. 

Eğitimlerin aralıksız olarak görevli personel tarafından toplu kullanılan yerler başta olmak üzere düzenli olarak verileceğinin altını çizen Keleş; “ Başta okullar olmak üzere kamu kurumları ve işyerlerinde, çıkacak olası bir yangında ilk müdahaleye ilişkin teorik ve pratik bilgiler veren personelimiz, yangın söndürme tatbikatıyla da kişinin kendisini yangından nasıl koruyacağını, hızlı şekilde tahliyenin nasıl yapılacağını ve söndürme tüplerinin nasıl kullanılacağını öğretiyor.

Personelimiz, özellikle konut ve iş yeri yangınlarına karşı alınacak tedbirler konusunda da katılımcılara önemli bilgiler veriyor. Büyük katılımın yaşandığı eğitim ve tatbikatlarda vatandaşlarımız, sorularıyla öğrendiklerini pekiştiriyor.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign