Sandıklı’da Ekmek Fırınları Gramaj ve Hijyen Kontrolü Yapıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Ekmek Fırınları Gramaj ve Hijyen Kontrolü Yapıldı

Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan fırınlarda ekmek gramajı kontrolü ile temizlik kontrolleri yaptı. Sandıklı’da Ekmek Fırınları Gramaj ve Hijyen Kontrolü Yapıldı
Bu haber 231 kere okunmuş. 09 Temmuz 2018 Pazartesi - 11:03


Vatandaşların daha sağlıklı ve standartlara uygun ekmek tüketmesi amacıyla ekmek fırınlarına yaptıkları denetimleri sıklaştıran zabıta ekipleri denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini belirtti. 

Yapılan denetimlerde ekmeklerin gramajları ve etiketleri kontrol edilirken hijyen kontrolleri de yapıldı. Kontroller sırasında talimatlara uymayan işyerlerine gereken ikazlar yapılarak düzeltilmesi için süre verildi. Verilen süre içersinde eksikliklerini gidermeyen fırınlar hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılacağı ifade edildi.

Sağlık konusunda hiçbir zaman taviz vermediklerinin altını çizen Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ; “Belediye olarak ilçemizde görevlendirdiğimiz Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ekmek üretimi ve satışını yapan fırınlarda gramaj denetimi ve hijyen denitmerini yaptılar. Vatandaşlarımızın ekmek alırken gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla Zabıtamız denetimlerini sürekli olarak gerçekleştirecektir. Sağlıklı koşullarda üretilen ekmeklerin tüketicinin en doğal hakkı olduğu gibi fırınlarımızda ekmekte gramaj ve hijyen konularına uymak zorundadır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign