Sandıklı’da Büyük Önder Atatürk Anıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da Büyük Önder Atatürk Anıldı

İlçemizde düzenlenen bir dizi anma programı kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Sandıklı’da Büyük Önder Atatürk Anıldı
Bu haber 213 kere okunmuş. 13 Kasım 2018 Salı - 10:08


İlçede saatler 09.05’i gösterdiğin de çarşıda simitçisinden, ayakkabı boyacısına kadar Ata’ya saygı duruşunda bulundu. 

90 yaşında ki Ayakabı boyacısı Hüsnü Morgaz’da saygı duruşunda bulunanak ilkokul 3. Sınıftayken Atatürk’ün öldüğünü öğretmeninden öğrendiğini ve saygı duşunda bulunarak ağladıklarını belirtti. 

Anma programı Hükümet Konağı önünde ki Atatürk Anıtı önünde başladı. Çelenklerin sunulması ve saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesi eşliğinde 1 dakika saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu. Anma programı saat 09.30’da Belediye Düğün Salonunda devam etti. Burda günün anlam ve önemini belirten konuşma, Atatürk’ün Askeri Cephesi adlı konuşma, Atatürk ile ilgili şiir ve Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi. 10 Kasım Oratoryosu sonrası 10 Kasım anma programı kapsamında dereceye giren öğrencilere verilen ödüller sonrası sona erdi.  Sirenler çaldığı esnada ilçede ki caddelerde simit satıcıları, ayakkabı boyacıları ve esnaflar 1 dakika saygı duruşunda bulundu. Belediye meydanında yıllardır ayakkabı boyacılığı yapan 90 yaşında ki Hüsnü Morgaz’da saatler 09.05’i geçtiğinde Atatürk’e saygı duruşunda bulunanlar arasında idi. 

Atatürk’ü çok sevdiğini söyleyen 90 Yaşında ki ayakkabı boyacısı Hüsnü Morgaz, “3’üncü sınıfta idim. Öğle yemeğinden sonra tekrar okula döndük. Atatürk’ün öldüğünü öğretmenimiz söyledi. O zaman öğretmen saygı duruşunda bulundurdu. ‘Atatürk’ümüz öldü’ dedi. Herkes ağladı” dedi. 

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign