Sandıklı’da 39 Yıl Sonra Tarih Yeniden Tekerrür Etti | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da 39 Yıl Sonra Tarih Yeniden Tekerrür Etti

İlçemizde 31 Mart Yerel seçimler sonrası 39 yıl sonra aynı partiden iki kez üst üste başkan seçilen Mustafa Çöl, Sandıklı tarahinde aynı partiden üst üste seçilen 2. Başkan oldu. Sandıklı’da 39 Yıl Sonra Tarih Yeniden Tekerrür Etti
Bu haber 192 kere okunmuş. 10 Nisan 2019 Çarşamba - 16:01


Adalet Parti’sinden 1965 – 1980 yıllarında üst üste seçilen ve  görev yapan Nimet Özçiftçi’den sonra Sandıklı’da ilk kez Adalet ve Kalkınma Partisi’den üst üste ikinci kez seçilen ve en yakın rakibine 6 bin oy fark atan Mustafa Çöl, Sandıklı tarihinde en çok oy olan belediye başkanı oldu.

2019 Yerel Seçimlerinde Sandıklı halkının güçlü bir destek ve oy oranıyla tekrar kendilerine bu görevi layık gördüklerini belirten Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl gazetecilere yaptığı açıklamada; “Güçlü bir oy oranı ile tekrar seçildik. Rabbim utandırmasın hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Bundan 39 yıl öncesinde aynı partiden üst üste iki defa belediye başkanılığı seçimini kazanmış bir Nimet Özçiftçi başkanımız vardı. 39 yıl sonra tarih tekrar tekerrür etti. Bizler üst üste ikinci defa Sandıklı’mızda yüksek bir oy oranı ile yüksek bir fark ile tekrar belediye başkanı seçilmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadık. Tabiki halkın teveccühüne layık olabilmek, halkın istediklerini yapabilmek, vatandaş ile hemhal olabilmek, aldığmız sonuçlarda en etkili olan şeydi. İnşallah bundan sonraki süreçte de ikinci dönemizde Sandıklı’mıza en iyi hizmetleri yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 30 yıl öncede ayrı partiden üst üste iki defa belediye başkanı olmuştu. Ama mecut iktidar ile aynı yolda yürüyen belediye başkanı olarak, 39 yıl sonra ilk defa tarih tekerrür etmiş oldu. O zaman bende hayatta değildim. 37 yaşındayim şuan itibariyle, bizim hayatta olmadığımız dönemlerde yaşanmış bir olay. Ama rabbim bize nasip etti.  Sandıklı’da her dönem değişin bir partiden belediye başkanı oluyordu. Artık böyle bir algıda ortadan kalkmış oldu. Vatandaş dedi ki, “hizmet edene, hizmeti hakkaniyetle ilçesine yaşatabilene biz sonuna kadar destek veriyor ve onların yanında oluyoruz.”  İktidarın nimetlerini daha çok ilçemizde görmek istediklerini belirtti ve tercihlerini bu yönde kullandı. Sandıklı’lı hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Çok güzel hizmetler ile inşallah bir 5 yıl daha dolu dolu geçireceğiz inşallah” dedi.

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign