Sandıklı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıl dönümü bir dize etkinlikle kutlandı. Sandıklı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Bu haber 182 kere okunmuş. 31 Ekim 2018 Çarşamba - 14:55


Sandıklı İlçe Kaymakam Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl ile birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başlayan programda şiir ve kompozisyonlar okundu. 

Sandıklı Hükümet Konağı önünde düzenlenen programda konuşan Sandıklı Kaymakam Eflatun Can Tortop; “Özgür ve bağımsız varlığımız ile milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından kurulan Cumhuriyetimiz; azmin, kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur. Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünde milletimizin sahip olduğu tüm değerlerle hissettiği bu coşku ve heyecanının gönül dünyasından hiç eksik olmamasını temenni ediyor, bu müstesna günde Cumhuriyet’i “en büyük eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğünü, bağımsızlığı, Cumhuriyet ve demokrasimizin korunması için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Halk oyunları gösterileri, şiir, kompozisyon ve çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni ve kortej yürüyüşü ile program sona erdi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign