Sandıklı MYO’da 24. Mezuniyet Coşkusu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı MYO’da 24. Mezuniyet Coşkusu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Meslek Yüksek Okulu 24. Mezuniyet töreni Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal bir otelde gerçekleştirildi. Sandıklı MYO’da 24. Mezuniyet Coşkusu
Bu haber 213 kere okunmuş. 14 Mayıs 2018 Pazartesi - 10:40


Otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen törende mezun olan öğrenciler ellerinde mezuniyet ile ilgili dövizler ile salona girdi. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçedeki yüksek okulda yeni bölümlerin açılması için çalışacaklarını belirterik; “Bundan sonraki süreçte inşallah Sandıklı’mız adına eğitim çeşitli kademelerinde  daha güzel ve daha çeşitli bölümler açarak ilçemizin eğitimine katkı sağlamak boynumuzun borcudur. Mezun olan öğrencilere iş hayatında, ve eğitim hayatında başarılar diliyorum. Sevgili anne ve babalara da bu kadar güzel gençleri yetiştirdikleri için de canı gönülden teşekkür ediyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun” dedi.

Öğrencilerin 4 yıllık fakülteyi tamamlamalarını isteyen Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar ise; “Mezun olan ve iş hayatına katılanların, iş hayatında ailelerine, milletlerine ve devletlerine faydalı olmalarını istiyoruz. Biz Devlet ve Millet olarak bir çocuğumuzu, bir evladımızı eğitimin dışında tutamayız. Çünkü, insanları eğitir isek, ancak topluma faydalı olabiliyorlar. Yada topluma sıkıntı olmaktan kurtarıyoruz. Biz de bu sıralardan geçtik. Şimdi bir düşündüm ve mezun olduğum zamana tarihe baktım aradan 23 sene geçmiş. Zaman çok çabuk geçiyor. Biz öğrenci iken zannederdik ki vizeler, finaller bitince hayat güllük gülistanlık olacak. Ama mezun olduktan sonra görüyorsunuz ki hayat ondan sonra başlıyor” dedi.
 
Konuşmaların ardından, Sandıklı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Koray Gürpınar tarafından eğitime yaptığı desteklerden dolayı Sandıklı Belediye Başkanı Musatfa Çöl’e teşekkür plaketi takdim etti.  
Daha sonra programda sahneye çağrılan mezun öğrenciler oyunlar eşliğinde kürsiye çıkarak protokol üyelerinden sembolik mezuniyet diplomalarını aldılar. 
Otelin bahçesine çıkan öğrenciler kep atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşadılar.
Programa Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Jandarma komutanı Üsteğmen Mehmet Çakır, Sandıklı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Koray Gürpınar, Yüksek Okul Müdür Yardımcıları,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman, Yüksek Okul Öğretim Görevlileri, Daire amirleri, birim müdürleri ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign