Sandıklı Kamp ve Karavan Turizmi’ne Ev Sahipliği Yapıyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı Kamp ve Karavan Turizmi’ne Ev Sahipliği Yapıyor

Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından Sandıklı ilçesinde İlki düzenlenen 4 gün sürecek Kamp ve Karavan Turizmi etkinliği başladı. Sandıklı Kamp ve Karavan Turizmi’ne Ev Sahipliği Yapıyor
Bu haber 144 kere okunmuş. 15 Nisan 2019 Pazartesi - 18:05


Sandıklı Kaymakamlığı ve Sandıklı Belediyesi ev sahipliğinde Akdağ’da bir araya gelecek Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu, Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği temsilcileri ve üyeleri İlçe Kapalı Pazar Yerinde bir araya geldi.

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden karavan tutkunlarının katıldığı etkinliğin ilk günüde Sandıklı Belediye meydanında toplanan Turizm Lisesi, Kız Meslek Lisesi Öğrencileri, İlçedeki Termal Otel Çalışanları Kortej Halinde Kapalı Pazar Yerine yürüdü. Kapalı Pazar yerinde katılımcılar ve Karavancılar bir araya geldi. 

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştirine Afyonkarahisar İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Adalet Atacan, Afyonkarahisar’da turizm çeşitliliğini artırmanın gerekli olduğuna inandıklarını söyledi.

Bu kapsamda Kamp ve Karavan Turizminin Afyonkarahisar’a önemli katkı sağlayacaklarını düşündüklerini belirten Atacan; “Afyonkarahisar ilimizde ilkini gerçekleştirdiğimiz Kamp ve Karavan Turizm Festivali ilimize hayırlı olmasını diliyorum”dedi.Kamp ve Karavan Turizmi’nin bir başlangıç olduğuna dikkat çeken Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “ ülkemizin ilimizin göz bebeği olan Akdağ tabiat parkımızda bu tür çeşitli etkinlikleri devam ettirmek arzumuz ve isteğimizdir. Bu tarz güzel bir mekanı ilçemize ve Sandıklı Belediyemize kazandıran önceki dönem Orman ve Suişleri bakanımıza canı gönülden teşekkür etmek istiyorum. O bir adımdı. O adımın sonuçlarında da böylesine kıymetli misafirleri Sandıklı’mıza getirmek oldu” dedi.

İlçeye gelen konuklar ile güzel dostluklar geliştireceklerine inandıklarını belirten Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop ise; “Buraya gelen misafirlerimiz ile güzel dostuklar geliştireceğiz. Karavan turizmini temsilen gelen değerli arkadaşlarımızın, başta sosyal medya olmak üzere burada gördükleri güzellikleri paylaşmalarını kendilerinden rica ediyorum. Böylelikle ilçemizin gelişmesine de ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.” Dedi.

Türkiye’nin bütün bölgelerinden karavan tutkunlarının Sandıklı ilçesine geldiğini belirten Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Hayriye Yıldız; “Biz dernek olarak tamamımız buradayız. Antalya, İzmir, Trabzon, Ordu, Türkiye’nin her yerinden herkes var. Burada toplandık ve biraz sonra Akdağ’a çıkacağız. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Afyonkarahisar Valiliğinin katkıları ile buradayız. Çok mutluyuz. Herkesi bekliyoruz. Pazartesi günü Sandıklı’ya tekrar gelip Afyonkarahisar’a gideceğiz ve buradan da kortej sonrası dağılacağız” dedi. 

Protokol konuşması sonrası Karavanlar ve katılımcılar polis eskortu eşliğinde ilçe turu yaptı. İlçe turu sonrası Kültür Evinde toplanan katılımcı ve karavancılara ilçe tanıtımı yapılarak ikramlarda bulunuldu. Daha sonra karavancılar kamp kurmak için ilçeden Akdağ’a hareket etti. Etkinliğin ikinci gününde Akdağ Kocayayla’da yöresel ürünlerin stantları kurularak yöresel ürünlerin ikramı, Akdağ gezisi ve fidan dikimi yapılacak. Pazar günü ise Akdağ’dan Hüdai Kaplıcalarına gelmesi ve burada çamur etkinliği, termal havuz etkinliği düzenlenmesi planlanılıyor. Pazartesi günü ise ilçeden saat 10.00’da karavancıların Afyonkarahisar’a hareket etmesi bekleniliyor. Afyonkarahisar’da pazartesi günü saat 12.00’de karavanların bir araya gelerek şehir turu atması bekleniyor.

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

>>> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign