SANDIKLI İCRA DAİRESİ | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

SANDIKLI İCRA DAİRESİ

T.C.SANDIKLIİCRA DAİRESİ2017/309 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI SANDIKLI İCRA DAİRESİ
Bu haber 170 kere okunmuş. 14 Mart 2019 Perşembe - 10:14


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 

Taşınmazın Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Sandıklı İlçesi, Çakır mahallesi, Sipsin mevkii, 181 Ada, 111 Parsel, 12.590,00 m2 yüzölçümlü tarla vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz Sandıklı Hüdai Kaplıcalarının 2 km doğusunda Sandıklı-kaplıca Asfalt yoluna 1 km uzaklıkta3 tarafı biriket duvarla çevrili doğusu komşu parsele sınır 1. sınıf kumlu-tınlı toprak yapısına sahip olan arazi, kısmen % 05 meğilli olup, sulama imkanına sahip değildir. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru koşullarda Arpa, Buğday, Haşhaş üretimi yapılmaktadır.

İmar Durumu : İmar dışıdır.

Kıymeti : 157.375,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında 26.05.2017 tarihli ''Bu parsel 5403 sayılı kanunun 14. maddesi gereğince Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilen Büyük Ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın izni olmadan bitkisel ürün amacı dışında kullanılamaz.'' Şerhinin olduğu görülmüştür.

1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Adliye sarayı Zemin kat Mezat Salonu SANDIKLI/AFYONKARAHİSAR

------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/309 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 02/03/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Resmi ilanlar  www.ilan.gov.tr’de                       BASIN ILN:00959973

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign