Sandıklı Elazığ için tek yürek oldu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı Elazığ için tek yürek oldu

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan 6.8’lik depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Sandıklı Elazığ için tek yürek oldu
Bu haber 50 kere okunmuş. 29 Ocak 2020 Çarşamba - 14:30


Elazığ’daki vatandaşlar için ilçemizde Belediye tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

   Sandıklı Zabıta Müdürlüğü tarafından kabul edilen yardımlarda giyim, gıda, battaniye, ısıtıcı ve nakdi yardımlar toplanıyor.

   Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

   Türkiye’nin deprem kuşağında olduğunu ifade eden Çöl, “Bizler üzerimize düşen çalışmaları yapmamız gerekiyor. Bu deprem esnasında meydana gelen hasarda dışarda kalan kardeşlerimize de AFAD ve Sandıklı belediyesi işbirliği ile bir çalışma başlattık. Yarın (Salı) günü akşama kadar sürecek bu kampanyada temin ettiğimiz gıda, ısıtıcı ve battaniyeleri en güzel şekilde yerine teslim etmek için harekete geçtik. Rabbim inşallah bu yapmış olduğumuz çalışmaları kabul eder. Böyle bir çalışmada Sandıklı Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Sandıklı halkının göstermiş olduğu özveriden dolayı da halkımıza teşekkür ediyorum. Yapmış olduğu en güzel çalışmaları biliyorsunuz. Zamanında bu ilçe hem devletine, hemde milletine gerekli hassasiyeti göstermişti. Kurtuluş Savaşı sırasında uçaklar hediye etmişti. Dış borçlar konusunda ödemeler yapmıştı. Geçen dönemde da Bayır Bucak ve Halep’teki kardeşlerimize Tır’lar dolusu yardım malzemeleri gönderdi. Bugün başlattığımız kampanya ile telefonlarımız susmadı adeta. Anadolu insanının en güzel örneği olarak Ayşe teyzemiz geldi “alın şu miktarı benim için kardeşlerime gönderin. Onlara bir el uzatmak istiyorum” dedi. Bizde bu vesile ile bir köprüyüz bu köprüde bulunmaktan da son derece mutluyuz. İnşallah yarın saat 17.00 gibi bunları güzel bir çalışma ve program ile AFAD’da teslim ederek yerine ulaştıracağız” dedi. 

   2000 – 2003 yıllarında Sivrice ilçesinde Kaymakam olarak görev aldığını ifade eden Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, ise; “Sivrice’de mesaim oldu. Orada dostlarım ve arkadaşlarım var. Onlar ile de görüştüm. Morelleri iyi ama neticede 6.8 şiddetinde can ve mal kaybına da neden olan bir doğal afet meydana geldi. Devletimiz ve milletimiz güçlü. Vatandaşlarımız hemen örgütlendi. Teyzemiz kendi harcayacağı evinin rızkını getirerek buraya takdim etti. Bu tür doğal afetlere karşı milli birlik ve beraberliğimizi dayanışmamızı muhafaza eder ve korur isek, en az zarar ve sıkıntı ile bu felaketleri atlatırız. Elazığ ve Malatya’da deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah böyle felaketler ile tekrar karşı karşıya kalmayız. Devletimiz, vatandaşlarımız fevkalade yardım sever ama, bu yardımların belli bir plan ve koordine dahilinde yapılması gerekiyor. Bunun da en iyi yolu AFAD gibi, Bakanlıklarımız gibi, Kızılay gibi kontrollü bir şekilde yardımları bu kalanlardan ulaştırmamız gerekiyor. Belediyemizi de tebrik ediyorum. Yaptığı uygulama gayet güzel. Burada vatandaşlarımızdan toplanan maddi manevi değerli yardım malzemeleri AFAD kanalı ile bölgeye ulaştıracak” dedi.

   Salı günü (Bugün) akşamına kadar Zabıta önünde toplanan yardımların, AFAD aracılığı ile deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılması bekleniyor. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign