Sandıklı Doğalgazına Kavuşuyor - KURTULUŞ GAZETESİ | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı Doğalgazına Kavuşuyor - KURTULUŞ GAZETESİ

Etüt-harita ve kamulaştırma projesi yapılması amacıyla mühendislik hizmet alımı ihalesi ilanını yayınlanmıştı. Yapılan ihaleyle...
Bu haber 2632 kere okunmuş. 09 Kasım 2015 Pazartesi - 18:12


Etüt-harita ve kamulaştırma projesi yapılması amacıyla mühendislik hizmet alımı ihalesi ilanını yayınlanmıştı. Yapılan ihaleyle Sandıklı-Şuhut doğalgaz boru hattının güzergahı ve haritalama işlemleri tamamlanıp, zemin etüt çalışmalarına başlandı.
Yapılan açıklamada, “Şuhut ilçesi Karaadilli Beldesine bağlı Çayıryazı köyü sınırlarına ana hat verilerek, (Konya-Isparta Karayolundaki ana hat) yaklaşık 53 kilometrelik bir güzergah üzerinden Şuhut’tan geçerek Sandıklı’ya gelecek. Etüt ve kamulaştırma işlemlerinin sonucunda 2016 yılında yapım işi için ihaleye çıkılacak. Sandıklı Hayvan Pazarı bölgesinde dağıtım işi için bir alan tespit edilmiş olup, bu bölgeye yapılacak vana binası ile Sandıklı’ya ulaşması sağlanacaktır” denildi.
Yetkililerden alınan bilgiye göre ise, ana hat çalışmaları ile birlikte ilçeye gaz dağıtım ihalesine çıkılarak konut ve iş yerleri için alt yapı çalışmaları yapılacağı bildirildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign