Sandıklı Belediyesinden Kar Nedeniyle Yolda Kalanlara Kalacak Yer ve Çorba İkramı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı Belediyesinden Kar Nedeniyle Yolda Kalanlara Kalacak Yer ve Çorba İkramı

İlçemizde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolda kalan vatandaşlara kalacak sıcak çorba ikramı yapıldı. Sandıklı Belediyesinden Kar Nedeniyle Yolda Kalanlara Kalacak Yer ve Çorba İkramı
Bu haber 233 kere okunmuş. 27 Aralık 2018 Perşembe - 11:07


Antalya-Afyonkarahisar karayolunun Sandıklı-Afyonkarahisar karayolunda etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolda kalan vatandaşlara Sandıklı Belediye ekipleri tarafından sıcak çorba

ikramı yapılırken, İlçede konaklamak isteyen vatandaşlar için de Hüdai Kaplıcalarında bulunan boş apart dairelerden yer verildi.

  Akşam saatlerinde başlayan ve etkisini artırarak devam ettiren kar yağışı nedeniyle trafiğe kapatılan Antalya-Afyonkarahisar karayolu üzerinde Karayolları ekipleri tarafından küreme ve tuzlama çalışmaları aralıksız olarak devam ettiriliyor.

Sandıklı Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından da kepçelerle yol açma çalışmaları yapılan ilçede kalan ağır tonajlı kamyon ve tır sürücüleri Sandıklı Zabıta ekipleri tarafından yapılan anonsla Sandıklı Otogar kavşağına kurulan ikram çadırına davet edildi.

Çorba ikramının sabaha kadar devam edeceğini ve isteyen vatandaşların konaklama ihtiyaçlarınıda Hüdai Kaplıcalarında karşıladıklarını belirten Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Kaşdaş, yollar açılıncaya kadar hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti.

Antalya – Afyonkarahisar  yolunun trafiğe kapandığını belirten Kaşdaş şunları söyledi:

“Sandıklı Belediyesi tarafından yolda kalan vatandaşlarımız için çorba ikramı yapıyoruz. Malumunuz Afyonkarahisar – Antalya yolu trafiğe kapalı. Otagar kavşağındayız. Tırlar, kamyonlar ve diğer araçlar yol kapalı olduğu için gidemiyor. Burada kalan vatandaşlara sıcak çorba ikram ediyoruz. Ayrıca konaklama ihtiyacı olanları da bünyemizde bulunan Hüdai işletme müdürlüğümüze gönderiyoruz. Konaklama ihtiyaçlarınıda bu şekilde gideriyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun bu kış gününde biz yol açılıncaya kadar sabaha kadar burada olacağız” dedi. 

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign