Sandıklı Avcılar Derneğinden Av Sezon Sonu Yemeği | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sandıklı Avcılar Derneğinden Av Sezon Sonu Yemeği

İlçemizde Avcılık ve Atıcılık Derneği üyeleri, av sezon sonu nedeniyle geleneksel av yemeği düzenledi. Sandıklı Avcılar Derneğinden Av Sezon Sonu Yemeği
Bu haber 151 kere okunmuş. 15 Ocak 2019 Salı - 14:06


Avcılık ve Atıcılık Derneği kulübü binasında düzenlenen yemeğe Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sandıklı İlçe Müdürlüğü yetkilileri ve Avcılar Kulübü üyeleri katıldı.

Dernek üyeleri tarafından sezon içersinde  avlanan av hayvanlarından, keklik, tavşanların yanında kuzu eti ikramıda yapıldı. Dernek üyeleri tarafından hazırlanan yemekler misafirlere ikram edildi.

Av sezonunun kapanış dönemlerinde geleneksel olarak av yemeği düzenlediklerini belirten Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Sezai Özkalkan, Dernek çatısı altında 500 üyelerinin olduğunu bildirdi.

-“Avcılarımız bilinçli avcılardan oluşuyor”

Sezon sonunun kazasız belasız tamamlandığı için yemek verdiklerini söyleyen Özkalkan, “Burada her yıl olduğu gibi avcıların birlik ve beraberlik içirisinde olduğunu göstermek istiyoruz. Avcılarımız katliam değil bilinçli ve doğayı seven avcılardır. Her sene olduğu gibi geleneksel olarak sezon bittiği zaman yemek veriyoruz.  Yemeğimize ilçe protokolünü davet ediyoruz. Av sezonumuz Milli Parklar Müdürlüğü tarafından belirlenen tarihlerde gerçekleşiyor. Normalde Ekim ayında açılır ve Ocak ayı içersinde av sezonu sona erer. Derneğimiz çatısı altında 500 üyemiz bulunmaktadır. Bunlardan 200 asil 300 taneside yedek üyeden oluşur. İkramlarımızda kuzu eti yanında av hayvanlarından avcılarımızın avladığı keklik, tavşan eti var” dedi.

-“Amacımız sadece av vurmak değil, avıda korumak”

Kış aylarında yaban hayvanları için yemleme çalışmalarıda yaptıklarını belirten Özkalkan, şöyle devam etti:“Malüm kış aylarındayız, arkadaşlarımız ile geçen kar yağışında yemleme çalışması yaptık ve Milli Parklar’da bize destek oldu. Bizim amacımız sadece av vurmak değil, avıda korumak” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign