Sahipsiz Anne Köpeğe Mahalle Esnafı Sahip Çıktı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sahipsiz Anne Köpeğe Mahalle Esnafı Sahip Çıktı

İlçemizde 1,5 yıl önce kapılarına gelen hamile köpeğe mahalle sakinlerinden 3 hayvansever sahip çıktı. Sahipsiz Anne Köpeğe Mahalle Esnafı Sahip Çıktı
Bu haber 159 kere okunmuş. 07 Kasım 2018 Çarşamba - 10:21


2017 yılında sahibi tarafından terk edilen hamile köpek Sandıklı İlçesi Çay mahallesinde bulunan boş bir arsaya sığındı. Durumu fark eden Mahalle Sakinleri esnaflarından Mehmet Emren, Mehmet Bozkurt ve Hasibe Önay hamile kangal cinsi köpeğe sahip çıktı.

Marangoz olan Mehmet Emren hayırsever bir vatandaşın verdiği tahtalardan köpek için boş arsaya kulübe yaptı. Hamile köpek iki sefer yavru yaptı ilk seferinde 8 yavrusu olan köpeğin yavruları sahiplendirildi.  Yeniden  10 yavrusu dünyaya getiren köpeğin yavrularını mahalleli sahiplendirmek istiyor. Mahalle sakinleri kendi aralarında iş bölümü yaparak her gün bir kişi köpeği ciğer ve süt ile beslemeye başladı.
‘En büyük faziletlerden biri aç doyurmaktır”
1,5 yıldır aralıksız her gün köpeğe ilgi ile baktıklarını belirten mahalle sakinlerinden marangoz esnafı Mehmet Emren; “1,5 yıldır bu köpeğe burada bakıyoruz. İkinci kez yavrularını yaptı. Mahalleli olarak burada sahip çıktık. Ben marangoz ustasıyım. Hayırsever bir vatandaşımız tahtalarını karşıladı bende bu boş araziye köpek için kulübe yaptım.  Tahmin ediyoruz ki sahipli bir köpekmiş. Fakat bunu terk etmişler vaya terk edilmiş. 10 tane yavrusu oldu. Elimizden geldiğince gece gündüz yavrularıyla birlikte bakmaya çalışıyoruz. Dün yavrunun bir tanesini sahiplendirdik. En büyük faziletlerden biri aç doyurmaktır. Buna inanarak bakıyoruz bunlara. Bunlar insandan çok farklıdır. Açım diyemiyor. Susuzum diyemiyor, isteyemiyor veyahutta çalıp yeme şansı yok” dedi.
“Yavrularını sahiplendirmek istiyoruz”
Köpeği ve yavrularını süt ve etle beslediklerini belirten bir diyer mahale sahikini  Mehmet Bozkurt ise yavruları sahiplendirmek istediklerini belirterek; “Bu boş arsaya yavrulamış bu köpek. Biz buna baktık yavruları büyüdü. Çok güzel yavruları var. Sahiplenmek isteyen arkadaşlar gelsin alsın. Hergün süt ve et ile büyüttük. Diğer mahalle sakinleri ile birlikte bakıyoruz. 10 tane yavrusu vardı. 1 tanesini Zonguldak’lı bir hanımefendi tarafından sahiplenildi. Almanya’ya götüreceğini söyledi” dedi. 
Haber: Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign