Sağlıklı Kentler Birliği Sandıklı’da Toplandı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sağlıklı Kentler Birliği Sandıklı’da Toplandı

Sağlıklı Kentler Birliği 32. Olağan Dönem Meclis Toplantısı İlçemizde yapıldı. Sağlıklı Kentler Birliği Sandıklı’da Toplandı
Bu haber 55 kere okunmuş. 29 Ekim 2019 Salı - 14:53


Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal bir otelde gerçekleştirilen toplantı Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2020 performas programı ve 2021 – 2022 yılı bütçelerinin görüşülmesi ilebaşlayan program  2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Konferansı ile devam etti.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği olarak Afyonkarahisar’ın termali ile ünlü Sandıklı ilçesine misafir olduklarını belirten Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş 32. Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti.

2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları hakkında da 74 üye belediyesine temsilcilerine konferans düzenlendiğini belirten Aktaş, “Konu sağlık olunca, biz tüm şehirleri ilgilendirdiğini düşünüyoruz. Tüm şehirlerin sağlıkla ilgili bir parçasının olduğnu düşünüyoruz. Şehrin de sağlığının takibi tedavisi ve iyileştirilmesi noktasında belediye başkanlarının, yerel yöneticilerin ve meclis üyelerinin şehirlerin doktoru olarak düşünüyoruz. Bu manada bugün meclis toplantısımızı, encümen toplantısımızı gerçekleştirdik. Haftasonu da burada arkadaşlarımız ile bir araya gelerek tecrübe paylaşımı yapıyoruz. 17 – 19 Nisan bir sonraki toplantımızı Edirne’de gerçekleştirileceğiz. Önümüzdeki yıldan itibarende para ödüllü konulu yarışmalar düzenleyeceğiz. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza ve tüm üye belediyelerimize teşekkür ediyorum. Şehirler bizim, ülke bizim. Daha güzel yarınlar için, daha sağlıklı yaşanabilir şehirler için hep beraber yapacağımız çok şey var. Bunun ortağı olduğu ve bunun tecrübelerinin paylaşıldığı ve Dünya Sağlık Örgütüne üyelikle de bunun taçlandırıldığı bu organizasyonlara tüm belediyelerimizi davet ettiğimizi ber kez daha hatırlatıyorum” dedi. 

Toplantıya ev sahipliği yapmaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “ Bugün güzel ilçemiz Sandıklı’mızda Ülkemizin en önemli birlikleri olan belediyelerimizin, sağlıklı yaşam standartlarını artırması yönünde kurulan Sağlıklı Kentler Birliğinin toplantısın gerçekleştirmiş oluyoruz. Bugün başta birlik başkanımız Alinur Aktaş olmak üzere belediye başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi burada misafir ediyoruz. Sürdürülebilir bir 2030 vizyonu için bu çalıştayın önemli bir aşamasının Sandıklı’da olması bizim için çok önemli. Çünkü jeotermalin kaynaklarının merkezi olan ve Jeotermal ile ilgili yapılan çalışmalarla hem Ülkemize hemde Dünya  çapında model olan Sandıklı’mızda bu çalışmalara ev sahipliği yapmak bizleri ziyadesi ile onurlandırmıştır. Toplantımızın hayırlara vesile olması diliyor. Daha güzel yatırımlar, daha güzel projeler, daha güzel toplantılar ve daha güzel yatırımlar ile hep birlikte olmak ümidiyle teşekkür ediyorum” dedi. 

Programda “Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” projesini başarı ile yürüten üye belediyelere teşekkür belgeleri takdim edilmesi ile program sona erdi.  

>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign