SAĞLIK-SEN Afyonkarahisar Şubesi İl Divan Toplantısı Yapıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

SAĞLIK-SEN Afyonkarahisar Şubesi İl Divan Toplantısı Yapıldı

SAĞLIK-SEN Afyonkarahisar Şubesi İl Divan Toplantısı Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesindeki termal bir otelde gerçekleştirildi. SAĞLIK-SEN Afyonkarahisar Şubesi İl Divan Toplantısı Yapıldı
Bu haber 309 kere okunmuş. 21 Mart 2018 Çarşamba - 10:35


SAĞLIK-SEN(Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Afyonkarahisar Şubesi il divan toplantısına SAĞLIK-SEN Genel Başkanı Metin Memiş, SAĞLIK-SEN Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdulkdir Hız ve diğer il ve ilçe temsilcileri katıldı. 

SAĞLIK-SEN’in tanıtım filni ile başlayan toplantıda, bir yıllık çalışmalar, Sendikal haklar ile ilgili görüşmeler,Sağlık çalışanın yıpranma payı ve ek ödemenin emekliliğe yansıtılması ile ilgili görüşmeler yapılırken Sendikal hakların kazanılması ile ilgili bilgiler verildi.

Zeytin Dalı harekatı başta olmak üzere bütün harekatlarda devletin,ordunun ve Mehmetçiğin sonuna kadar yanında olacaklarını söyleyen SAĞLIK-SEN Başkanı Metin Memiş, “Bir duruş ortaya koyarken bizi taraf olarak ilan ediyorlar. Bizde diyoruz ki bayrak inmesin. Ezan dinmesin. Vatan bölünmesin. Mazlumlar mutsuz kalmasın diye tarafız. Tarafımız açık ve nettir. Tarafımızda durmaya da devam edeceğiz. Bide ‘siz yandaş sendikasınız. Yandaşlık yapıyorsunuz.’ Evet biz milletin yanında olanların yanındayız. Darbecilere karşı olanların yanındayız. Yedi düvele meydan okuyanların yanındayız. Mazlumlara umut olanların yanındayız. Eğer bizim bu duruşumuz yandaşlıksa sonuna kadar yandaşız. Yandaş   devam edeceğiz. Kimse kusura bakmasın. Kimse bizim yerimizi sorgulamasın. Çünkü bu davanın başlangıcında sendikanın kurucu başkanı Akif İnan ağbeymiz Sendikacılığı cağı kurtarmanın eğlemi olarak tanımladı. Sendikacılığı ülkeyi yeniden inşa edecek erdemler hareketi olarak tanımladı. İşte bu erdemler hareketi de ülkemizin zor günlerden bu günlere gelmesinde en büyük katkıyı sundu. İyi ki sağlık-senliyiz iyi ki Memur-Sen ile mücadele yapıyoruz. Siz değerli onurlu ve gururlu duruşu sergileyen kardeşlerimiz ile önceliğimiz vatanımız. Önceliğimiz geleceğimiz. Önceliğimiz Çocuklarımız. Bize sendikacılık böyle olmaz. ‘sendikacılık özlük hakların olması ve para isteme mekanizmasıdır.’ Dediler. Bizde diyoruz ki Suriye’de ki bir hemşirenin aldığı maaş 8 bin dolar olsa neye yarar. Vatansız kaldı hepsi. Onun için diyoruz ki bizim önceliğimiz vatanımız’ dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign