Sağlık Bakanlığı’ndan Hüdai Kaplıcalarına Tam Not | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Sağlık Bakanlığı’ndan Hüdai Kaplıcalarına Tam Not

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan heyet Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında bir dizi incelemelerde bulundular. Sağlık Bakanlığı’ndan Hüdai Kaplıcalarına Tam Not
Bu haber 221 kere okunmuş. 15 Aralık 2018 Cumartesi - 15:59


Hüdai Kaplıcalarındaki hijyen ve suyun değerlerinin ölçüldüğü denetlemelerde; umumi banyolar, çamur banyoları, içmeler, kür merkezi gibi yerlerde incelemelerde bulunan heyet, kaplıcada bulunan termal sudan da örnekler aldılar. 

Her 5 yılda bir Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenme mecburiyeti olan işletmelerin başında gelen Hüdai Kaplıcaları şimdiye kadar ki en yüksek notu alarak hijyen anlamında seviyesini yükselttiğini bir kere daha kanıtlamış oldu. 

İncelemelerin akabinde Sağlık Bakanlığından gelen heyet Sandıklı Hüdai Kaplıcalarının hijyenik olarak iyi durumda olduğunu, ufak bir iki konu dışında eksikliğin yada noksanlığın bulunmadığını, göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı Kaplıca İşletme Müdürlüğüyle görevli personele teşekkür ettiklerini yazdıkları raporda detaylıca belirttiler.

Denetlemelerin akabinde Kaplıca İşletme Müdürlüğünde bir hatıra fotoğrafı çektiren heyet ilçemizden ayrıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign