Okulda Verilen Kurslarla Derslerde Başarı Artırılıyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Okulda Verilen Kurslarla Derslerde Başarı Artırılıyor

İlçemizde okullar hayat olsun projesi kapsamında düzenlenen kurslara katılan öğrencilerin derslerinde başarı sağlanıyor. Okulda Verilen Kurslarla Derslerde Başarı Artırılıyor
Bu haber 137 kere okunmuş. 02 Ocak 2019 Çarşamba - 10:59


Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen kurslarda satranç, drama, halk oyunları, görgü kurlalları, verimli ders çalışma yöntemleri gibi kurslar veriliyor.

Hafta içi okul bitiminde ve hafta sonu verilen kurslar sayesinde öğrencilerin derslerinde ciddi başarı yakalandığı belirtildi.

Hafta içi ve haftasonu öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirdiğini belirten Miralay Reyatbey İlkokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Uluışık gazetcilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çocuklarımızın hafta içi ve haftasonlarını daha eylenceli bir şekilde değerlendirmesi için, ayrıca derslerine katkı sağlaması bakımından kurslarımızı düzenliyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz kurslarımıza destek veriyor. Ekim ayında başlayan kurslarımız Haziran ayına kadar devam edecek. Katılan öğrencilerimizin hepsinde ders ve sosyal faaliyet olarak güzel faydalar olduğunu gözlemledik. Okulumuzda 13 öğretmenimiz satranç,  satranç, drama, halk oyunları, görgü kurlalları, verimli ders çalışma yöntemleri gibi kurslarda 300 öğrencimiz kurstan yararlanıyor” dedi.

Kursların derslerini iyi yönde etkilediğini belirten 4. Sınıf öğrencisi Kerim Altıntaş kurslar sayesinde başarılı olmaya başladığını belirtti.

Satranç kursuna katıldığını ifade eden Altıntaş:

“Haftasonları okula geliyoruz ve eğlenceli bir şekilde okulumuzda vakit geçiriyoruz. Satranç oynuyorum. Akıl oyunu olduğu için derslerimi de olumlu yönde etkiliyor. Herkesin satranç oynamasını tavsiye ediyorum” dedi. 

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign