Okul Müdür Vekiline Şiddet | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Okul Müdür Vekiline Şiddet

İlçemiz Akharım Beldesinde Akharım Atatürk Ortaokulu Müdür Vekili Yavuz Acar’a saldıran öğrenci yakınları, Acar’ı darp etti. Okul Müdür Vekiline Şiddet
Bu haber 223 kere okunmuş. 13 Kasım 2018 Salı - 11:09


Akharım Atatürk Ortaokulu bahçesinde Perşembe günü öğleden sonra kavga eden iki öğrenciden birinin iki ağabeyi diğer öğrenciyi okulda dersten çıkartarak dövmek istedi. Okul öğretmenleri buna izin vermeyince, sözlü tartışma ve kavga çıktı. 

Okulun diyer binasında bulunan ve olayı haber alan Okul Müdürü Yavuz Acar olay yerine geldiğinde ise kavgaya karışan ağabeyler ailelerin diğer fertlerini de çağırdı. Diğer aile fertlerinin gelmesi ile birlikte kavga daha da büyüdü. Büyüyen kavga esnasında öğrenci yakınları Müdür Vekili Yavuz Acar’a saldırarak dövdü. Kavga sonrası baygınlık geçiren Müdür Vekili Yavuz Acar, 112 personeli yardımı ile kaldırıldığı AKÜ(Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Araştırma hastanesi)’de bir müddet tedavi gördükten sonra taburcu edildi. Müdür Vekili Yavuz Acar’ın burnu kırılırken, sol gözünde morluk ve omurgasında da zedelenme oluştuğu öğrenildi. 

Olayı anlatı anlatan Müdür Vekili Yavuz Acar, “İki genç, okula kardeşlerinin kavgası üzerine geliyor. Kavga eden çocuğun ağabeyleri diğer çocuğu okuldan çıkarmak istiyor. Öğretmenlerde bu duruma izin vermeyince bir laf, söz kavgası ortaya çıkıyor. Bu arada ben diğer binada idim. Koşarak geldim. Bunlar bu arada galeyana geldiler. Babalarını falan çağırdılar. Bir tane yaşlı dedeleri geldi. Taş atan kadınlar vardı. Bir anda üzerime atıldılar. Çullanıverdiler. 5 ya da 6 kişi çullandı üzerime. Yaşlı adam bıçak çekti. Karnımıza saplıyordu. Sırtıma taş vurdular. Gözümün altında morluk var. Burnumda kırık var. Pazartesi günü doktor ameliyat olup olmayacağımı söyleyecek. Omurgalarımda hafif bir zedelenme var. Darp raporunu aldım. Şikayetçi olacağım. İfademi vermedim. Yakın zamanda gidip ifademi vereceğim. Bu olay sonrası sayın Kaymakamımız Eflatun bey, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin hocam, diğer okul müdürleri, diğer öğretmen arkadaşlarımız, okulumuzdan öğretmen arkadaşlarımız, köyümüzün velilerinden çok kişi aradı. Üzgün olduklarını söyledi. İnşallah Bir daha böyle bir olay yaşanmaz.” diye konuştu. 

Müdür Vekili Yavuz Acar’ın öğrenci yakınları tarafından darp edilmesine tepki amaçlı dün akşam saat 17.00’de Sandıklı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sendika temsilcileri ortaklaşa bir basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasına Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Osman Gönülseven, Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, Eğitim Sen İlçe Başkanı Merdan Gül, Eğitim İş Başkanı Mesut Aydın, sendika üyeleri ve çok sayıda öğretmen katıldı. 

Bütün sendika temsilcileri adına basın açıklaması yapan Eğitim Bir-Sen ilçe başkanı Osman Gönülseven, “Bugün 15 temmuz demokrasi meydanında toplanma nedenimiz İlçemiz Akharım Ortaokul Müdürü sayın Yavuz Acar,ın bazı veliler tarafından darp edilmesidir. Öğretmenimize acil şifalar diliyoruz.Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. Öğretmenlerimizden öğrencilerimize, yöneticilerimizden velilerimize kadar bütün eğitim camiasını, millet temelinde geniş bir aile gibi düşünüyoruz. Bizim nazarımızda her üyesiyle saygıya değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun, yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız kınıyor, te’lin ediyoruz. Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz. Öğretmenlik Kutsal Meslektir Terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenin acı, hüzünlü hatıraları hâlâ yüreğimizi dağlarken, kaygı verici boyutlara varan bu saldırılar da üzüntümüzü katmerleştiriyor, ilgililerin daha fazla seyirci kalmadan caydırıcı ve önleyici tedbirler almasını bekliyoruz. Eğitim-Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim İş sendikaları olarak, saldırılar sonucu hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, saldırıya uğrayan bütün eğitim çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; şiddete başvuranları kınıyor,Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir” dedi. 

>>> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign