“Öğrencilerimizin Yüzde 45’i Fen Liseleri’ne Yerleşiyor” | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

“Öğrencilerimizin Yüzde 45’i Fen Liseleri’ne Yerleşiyor”

Bera Koleji Kurum Müdürü Hasan Hüseyin BAYKAL, 2018 Liselere Geçiş Sınavı’nı (LGS) değerlendirdi. Baykal, “Bera Koleji, başarıları ile farkını bir kez daha ortaya koydu.” dedi. “Öğrencilerimizin Yüzde 45’i Fen Liseleri’ne Yerleşiyor”
Bu haber 297 kere okunmuş. 09 Temmuz 2018 Pazartesi - 11:04


Baykal, Bera Koleji’nin 4 yıllık eğitim öğretim süresi içerisinde birçok Fen Lisesi’ne öğrenci gönderdiklerini ifade ederek, “Afyonkarahisarın öncü eğitim kurumlarından olan Sandıklı Bera Koleji başarıları ile farkını bir kez daha ortaya koydu. 4 yıllık eğitim – öğretim sürecinde her yıl 8. sınıftan mezun ettiğimiz öğrencilerin yüzde 40-45 ’ı Fen Liseleri’ne yerleşecek puanları alıyorlar. Bu yıl da okulumuz öğrencilerinin Türkiye’nin seçkin liselerine yerleşeceğinden hiç şüphemiz yok. Bölgenin akademik ve sosyal anlamda parlayan yıldızı olan Bera Koleji, alanında uzman eğitim kadrosu ile yoluna devam ederek daha iyi başarılar için çalışma ve planlamalarına devam ediyor. 2 Haziran 2018 tarihinde yapılan liselere geçiş sınavı sonuçları açıklandı. Değişen sisteme çok hızlı bir şekilde entegre olduk, öğrencilerimizi planlı ve programlı olarak en iyi şekilde sınava hazırladık. Okulumuz, bu yıl ilk kez yapılan ve zorluk derecesi ile son yıllara damgasını vuran sınavda güzel başarılar elde etti. Bir sene boyunca özverili çalışan öğrencilerimiz emeklilerinin karşılığını alarak veli ve öğretmenlerini mutlu ettiler. Bu başarıda emeği geçen ve bizlere bu gururu yaşatan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bu zorlu süreçte görev alan idareci ,öğretmen ve desteklerini esirgemeyen velilerimize de teşekkür ediyorum. LGS Resmi sonuçlarına göre okulumuzdan sınava 24 öğrenci katıldı ve toplamda 10 öğrenci yüzde 10’luk dilimin içerisine girdi. Yüzde 0-1’lik dilimin içinde 1, yüzde 2’lik dilim içinde 2, yüzde 3’lük dilim içinde 4, yüzde 5’lik dilim içinde 6, yüzde 10’luk dilim içinde ise 10 öğrenci yer aldı. Yaklaşık 10 öğrencimizin bu ortalamalar ile Fen Liselerine yerleşeceğini düşünüyoruz. Öğrenciler, 2-13 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapacaklar.Okulumuzun öğrencisi olsun yada olmasın bu tarihler arasında Uzman Rehberlik Öğretmenlerimiz öğrencilerimize her konuda yardımcı olacak ve onlara Tercih Danışmanlığı yapacaklar. Ayrıca LGS yüzdelik dilimlerine göre Fen ve Anadolu Lisemize %100 ve değişik oranlarda burslu öğrenci kabulü yapılacaktır. Özel sınıflarda eğitim görmek isteyen tüm öğrenci ve velilerimizi bilgi almak için okulumuza bekliyorum.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign