Öğrenciler Türk Masallarını Kültür Evinde Öğreniyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Öğrenciler Türk Masallarını Kültür Evinde Öğreniyor

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği işbirliği içinde Miralay Reşatbey İlkokul öğrencilerine yönelik ‘masal okuma saati’ başlatıldı. Masal okuma saati kapsamında her hafta bir sınıftan oluşan gruplar Nisan ayına kadar Sandıklı Kültür Evinde toplacak. Öğrenciler Türk Masallarını Kültür Evinde Öğreniyor
Bu haber 255 kere okunmuş. 07 Aralık 2018 Cuma - 09:47


İlk olarak Öğretmenleri gözetiminde Kültür Evinde incelemelerde bulunan öğrenciler daha sonra gönüllü eğitmen Esra Poyraz’ın anlatımı ile Türk masallarını dinliyor. 

Masalların gönüllü öğretmen tarafından canlandırılarak öğrencilere aktarıldığını belirten Miralay Reşatbey İlkokul Müdürü Ali Osman Utku, “Öğrencilerimizin sosyal sorumluluk projemiz kapsamında kendi kültürlerini öğrenmelerini istiyoruz. Öğrencilerimizin internet ve Televizyondan uzaklaşarak kendi kültürümüze ait masallarımız dinlemeleri ve kültürümüzü yakından öğrenmeleri için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğin düzenlenmesinde bizlere yardımcı olan başta Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman başta olmak üzere SANDER yetkililerine ve gönüllü eğitmen Esra Poyraz Ünal teşekkür ediyoruz” dedi.

>>> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign