Öğrenciler “Kariyer Günleri”nde Meslekleri Öğreniyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Öğrenciler “Kariyer Günleri”nde Meslekleri Öğreniyor

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerinin meslekleri daha yakından tanıması için “Kariyer Günleri” düzenliyor. Öğrenciler “Kariyer Günleri”nde Meslekleri Öğreniyor
Bu haber 1309 kere okunmuş. 08 Ocak 2018 Pazartesi - 09:37


Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi toplantı salonunda düzenlenen “Kariyer Günleri”nde öğrencilerin çeşitli meslek guruplarını daha yakından tanımaları, avantaj ve dezavantajlı yönlerini birinci ağızdan öğrenme fırsatı buluyorlar.

Okul Müdürü Mustafa Özköse her yıl düzenli olarak son sınıf öğrencilerine “Kariyer Günleri” kapsamında eğitim verildiğini belirtti.

Öğrencilerin hayata atılmalarında bu tür etkinliklerin oldukça verimli olduğunu belirten Özköse; “Kariyer Günleri” kapsamda okulumuzda, İlçe Milli Eğitim Müdürü,  Jandarma, Polis, Diş Hekimi, Savcı, Doktor, Diyetisyen, Veteriner, Eczacı,Mimar, Ziraat Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Avukat, Hemşire, Edebiyat Öğretmeni, Okul Öncesi Öğretmeni ve Özel Eğitim Öğretmeni gibi farklı meslek çalışanlarının “Kariyer Günleri”ne katılması bekliyoruz. Diğer yandan öğrencilerimizin meslek seçimi yaparken de fikir edinmesi amaçlanıyor” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign