Meslek Liseli Öğrenciler İhtiyaç Sahibi Aileye Yardımda Bulundu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Meslek Liseli Öğrenciler İhtiyaç Sahibi Aileye Yardımda Bulundu

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencileri kendi aralarında para toplayarak ihtiyaç sahibi bir aileye yardımda bulundu. Meslek Liseli Öğrenciler İhtiyaç Sahibi Aileye Yardımda Bulundu
Bu haber 184 kere okunmuş. 11 Şubat 2019 Pazartesi - 15:26


Muhasebe bölümü 11. Sınıf öğrencileri “Meslek Liseliler aileler ile buluşuyor” projesi kapsamında sınıf içersinde topladıkları para ile ihtiyaç sahibi bir aileye yardımda bulunma kararı aldı.

Durumu muhasebe öğretmenlerinden Mürsel Bıyık ve Rehberlik öğretmeni Gülsüm Konuk’a ilettiler.

Öğrencilerin duyarlı davarınışına kayıtsız kalmayan öğretmenlerinin de desteği ile Sandıklı Zafer Mahallesi Muhtarı Gazanfer Altıntaş ile iletişim kurularak, mahallede ihtiyaç sahibi bir aile tespit edildi. 

Temel gıda maddelerinin alınarak koliler ile ihtiyaç sahibi aliye teslim eden Öğretmen ve öğrencileri bu projenin düzenli olarak devam ettirileceğini belirttiler.

“Meslek Liseliler aileler ile buluşuyor” projesi kapsamında öğrencilerin böyle duyarlı bir davranışa imza attıklarını belirten Muhasebe Öğretmeni Mürsel Bıyık gazetecilere yaptığı açıklamada; “Okulumuzun muhasebe bölümü 11. Sınıf öğrencileri tarafından yapılan duyarlı davarınışla bir aileye öğrencilerimiz yardım etmek istemiş. 

Bizde öğretmenleri olarak aracılık ettik. Tüm organizasyon ve herşey çocuklarımızın emeği, biz sadece aracılık ettik. Sağolsun muhtarımızda bize bu konuda yardımcı oldu” dedi.

Ellerinden geldiği ölçüde yardım yapmaya çalıştıklarını belirten öğrenci Can Samet Kırmaç, her ay düzenli olarak ihtiyaç sahibi bir aileye yardımda bulunacaklarını belirterek: “Proje kapsamında aramızda bir miktar para topladık ve durumu öğretmenlerimize bildirdik. Sağolsun onlarda bize destek çıkarak yardımcı oldular. Muhtarımızın belirlediği ihtiyaç sahibi bir aileye yardımda bulunduk. Gönül isterdi ki ihtayaç sahibi birçok aileye yardım olabilelim. Ama bugün bir ailemize yardımcı olmaya çalıştık ve bu yardım kampanyamızı sürekli devam ettirmeye çalışacağız” dedi. 

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul başkanı  11. Sınıf öğrencisi  İsmail Karayel, öğrencilerin hepsinin bir araya gelerek para toplayıp temel gıda maddesi aldıklarını ve bu malzemeleri ihtiyaç sahibi aile ile buluştukları için de mutlu olduklarını ifade etti.

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign