Merhum Ahmet Yaşar Adına Anasınıfı Oluşturuldu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Merhum Ahmet Yaşar Adına Anasınıfı Oluşturuldu

İlçemize bağlı Kızık Köyünde ki Kızık Mehmet Yaşar İlköğretim Kurumunda geçen ağustos ayında vefat eden Yaşar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar (74) adına anasınıfı oluşturuldu. Merhum Ahmet Yaşar Adına Anasınıfı Oluşturuldu
Bu haber 327 kere okunmuş. 15 Ekim 2018 Pazartesi - 10:24


Geçen Ağustos ayında Yaşar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve Ankara Yeni Mahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ağabeyi Ahmet Yaşar (74) tedavi gördüğü Bursa’da ki hastanede vefat etti. Cenazesi ise Sandıklı ilçesinde şehir mezarlığında defnedildi. Bunun üzerine Kızık Köyünde Yaşar ailesi tarafından yaptırılan ve Merhum Ahmet Yaşar’ın babasının adını taşıyan Kızık Mehmet Yaşar İlköğretim Kurumuna anasınıfı oluşturularak Ahmet Yaşar’ın ismi verildi.

Okul Müdürü Mehmet Gönen, “Değerli Büyüğümüz Ahmet YAŞAR, her fırsatta okulumuzu ziyaret eder, ihtiyaçlarımızla bizzat ilgilenir ve en kısa zamanda çözümünü sağlardı. Rahmetli Ahmet Amcamızın Kardeşi Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar , oğlu Sayın İbrahim YAŞAR ve Damatları Sayın Sururi Çorbatır beyefendiler de babalarının bu geleneklerini devam ettirmek istediklerini okulumuzu ziyaret ederek bizlere bildirmişlerdir. İhtiyaçlarımızı kırtasiye, teknolojik cihazlar, spor malzemeleri bakımından hemen teminini sağlamışlar ve Ana Sınıfımızı da yeniden günün koşullarına göre modernize etmişlerdir. Bizler de zaten aile büyüğümüz Mehmet Yaşar adını taşıyan okulumuzda bulunan Ana Sınıfımıza “Ahmet Yaşar Ana Sınıfı” ismini vererek çocuklarımızın daha küçük yaşlarda vefa duygularının gelişmesini ve Ahmet Amcamızın dürüstlüğünü, çalışkanlığını ve kadirşinaslığını örnek almalarını amaçlamış bulunuyoruz.

Başta Mehmet Yaşar ve Zekiye Anamız olmak üzere Ahmet Yaşar amcamızı tekrar rahmetle anıyoruz. O’nun izinde olan yine birer eğitim ve memleket sevdalısı olan Değerli Büyüğümüz Fethi Yaşar, İbrahim Yaşar ve Sururi Çorabatır Beyefendilere şükranlarımızı sunuyoruz. Öğrencilerimizi de Ahmet Yaşar Amcamızın bizlere gösterdiği hedef olan “İyi İnsan ve İyi Birer Cumhuriyet Bireyi” olarak yetiştirmek için çaba harcıyoruz. Yaşarlar Ailesine Tekrar Teşekkür Ediyoruz.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign