Lise Öğrencileri Kurdukları Tiyatro Grubu ile Anasınıfı Öğrencilerini Bilinçlendiriyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Lise Öğrencileri Kurdukları Tiyatro Grubu ile Anasınıfı Öğrencilerini Bilinçlendiriyor

Sandıklı İlçesinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencileri kurdukları tiyatro grubu ile anasınıfı öğrencilerini bilinçlendiriyor. Lise Öğrencileri Kurdukları Tiyatro Grubu ile Anasınıfı Öğrencilerini Bilinçlendiriyor
Bu haber 159 kere okunmuş. 25 Nisan 2019 Perşembe - 11:29


Sandıklı İlçesindeZübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri Okul Müdürü Yasin Filiz önderliğinde kurdukları tiyarto grubu ile yaptıkları bir aylık çalışma sonrası ilçede bulunan anasınıflarına tiyatro gösterisi düzenleyerek sosyal mesajlar veriyor.

Profösyonel bir destek almadan tiyatro oyunlarını sergileyen öğrenciler ağız ve diş sağlığı, bilinçli su kullanımı gibi mesajların verildiği tiyatro gösterilerinde kullanılan giysileri de kendileri dikti.

Çizgi film ve masal karekterlerinin kıyafetleri ile sergiledikleri oyunları ilçedeki bütün anasınıfı çağındaki çocuklara sergileyeceklerini belirten Okul Müdürü Yasin Filiz gazetecilere yaptığı açıklamada Okulun Çocuk Gelişimi ve Edebiyat öğretmenleri tarafından kurulan tiyatro kulübü gösterilerinin büyük beğeni topladığını belirtti.

-‘Öğrenciler ağız ve diş sağlığı ile su kullanımı konusunda bilinçleniyor”

Tiyatroda kullanılan kostümlerin de bizzat öğrenciler tarafından okulda dikiltiğinin altını çizen Filiz, “Anasınıfı öğrencilerimizin diş sağlığının önemini aktarmak ve aynı zamanda su kullanımındaki tasarrufu sağlamak amacı ile anasınıfı öğrencilerine bir tiyatro oyunu oynamaya karar verdik. Çocuk Gelişimi ve Edebiyat öğretmenimiz ile birlikte yaklaşık 28 öğrencimiz ile beraber anasınıfı ve küçük çocukların ilgisini çekebilecek kıyafet ve kostümleri bizzat öğrencilerimiz sınıfında yaptığı çalışmalar ile dikerek bu kostümlerle çocukların dikkatini çekerek diş sağlığı ve suyun tasarruflu kullanılması konularını anasınıfı öğrencilerine anlatıyoruz. Çalışmamız tamamen anasınıfı öğrencilerimize yönelik. Sandıklı’da bulunan bütün anasınıfı öğrencilerine bu oyunumuzu sabahçı ve öğlenci gruplarına sergileyeceğiz. Hiçbir şekilde profösyonel destek almadık. Tamamen çocuklarımız ve öğretmenlerimizin yaptığı çalışma” dedi.

Okulun tiyatro kulubü öğrencilerinde yaptıkları tiyatro gösterileri öğrencileri mutlu ettiklerini belirterek şunları söylediler: “İlk zamanlar bu kadar iyi değildik tiyatro konusunda ama şuan güzel gidiyor. Deniz canlılarının yaşamları ağız ve diş sağlığı ile su kullanımı konusunda gösteriler sergiliyoruz. Onlarla birlikte eğlenmek gerçekten güzel. Çocukları eğlendirmek herşeyden daha önemli. Yaptığımız etkinlik ile minik öğrencilere toplumsal mesajlar verdik. Biz bunları yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dediler.

> Hüseyin ÜNLÜSOY

> Ahmet DAĞLI

(Özel Haber)

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign